9V2A4949.jpg

Sport w gminie

Na terenie gminy Pomiechówek powstało kilka obiektów zachęcających do uprawiania sportu.

Hala sportowa to otwarty w 2010 r. obiekt o powierzchni 2037 m2, z pełnowymiarowym boiskiem do koszykówki, trzema oddzielnymi boiskami do siatkówki, siłownią, salą do aerobiku, salą rehabilitacyjną, salą konferencyjną, zapleczem socjalnym. Na widowni na trybunach może zasiąść 270 osób. Obiekt przystosowany jest do organizowania zawodów i wydarzeń sportowych na dużą skalę. Obok hali znajduje się boisko ze specjalną nawierzchnią do uprawiania futbolu, które zimą zamienia się w lodowisko.

Czynne uprawianie sportu, umożliwiają także: gminne boisko przy ulicy Rekreacyjnej i boiska znajdujące się w kompleksach rekreacyjnych: w Pomiechówku przy ulicy Sportowej i w Kosewku przy plaży nad Wkrą, gdzie powstały też place zabaw i siłownie zewnętrzne. Boisko gminne zostało oddane do użytku w 2009 roku. Posiada nawierzchnię trawiastą z systemem nawadniania, bieżnię, budynki gospodarcze i trybuny. Całość została ogrodzona. Obiekt jest dostępny w czasie treningów i rozgrywek.

Na ternie gminy działają dwa kluby sportowe: KS WKRA POMIECHÓWEK, założony w 1959 r. (zawodnicy klubu biorą udział w rozgrywkach ligowych A klasy) oraz UKS KUSY GOŁAWICE (zawodnicy klubu wielokrotnie reprezentowali gminę Pomiechówek, powiat nowodworski, a nawet województwo mazowieckie w zawodach narciarskich).

Najbardziej znaną imprezą sportową organizowaną w gminie Pomiechówek, są ogólnopolskie BIEGI WARSA I SAWY . Pierwsza edycja biegów odbyła się w 1978 roku. Na przełomie lat 70-tych i 80-tych, organizowano również zimowe edycje na nartach biegowych. W ostatnich latach aura na to nie pozwala. Bieg odbywa się zwykle w pierwszą lub drugą sobotę października. Informacji o zbliżającej się imprezie, należy szukać na stronie gminy w aktualnościach.