IMG_20210912_104836_DxO.jpg

Dlaczego warto tu inwestować?

Nasi inwestorzy korzystają z atrakcyjnego systemu zwolnień podatkowych, zgodnie z przepisami o specjalnych strefach inwestycyjnych. Jako gmina posiadamy również bogaty system zwolnień i ulg podatkowych zarówno w strefie aktywności gospodarczej, jak i poza nią. Gwarantujemy szybką, profesjonalną i życzliwą obsługę inwestora, doradzamy na każdym etapie negocjacji, a także po wejściu do strefy. 

Dodatkowo, niewątpliwą zaletą terenów inwestycyjnych znajdujących się w podstrefie Pomiechówek jest atrakcyjna infrastruktura drogowa oraz transportowa. Bliskość portu lotniczego Warszawa-Modlin, drogi krajowej nr 62, autostrady S7 czy linii kolejowej gwarantuje dogodną komunikację.

Gmina przyjazna mieszkańcom

 • dobre skomunikowanie terenów wiejskich z centrum miejscowości,
 • nowe place zabaw, boiska sportowe, świetlice wiejskie na terenie gminy,
 • termomodernizacja budynków użyteczności publicznej,
 • budowa systemu ścieżek rowerowych,
 • punkt opieki dziennej dla dzieci do lat 3,
 • bogata oferta spędzania wolnego czasu: kino, wydarzenia kulturalne i sportowe,

Gmina inwestycji

 • czytelny układ przestrzenny gminy podzielonej na strefę: sadowniczą, rekreacyjną i inwestycyjną, 
 • ponad 84 mln zł dofinansowania UE na lata 2014-2020 na realizację projektów takich jak: mobilność, rewitalizacja, termomodernizacja budynków użyteczności publicznej, wymiana pieców, budowa Ośrodka Kultury, Parku Dolina Wkry, Klubu Malucha,
 • budowa i modernizacja infrastruktury drogowej,
 • rozbudowa sieci komunikacji miejskiej w oparciu o nowe elektryczne autobusy i najnowsze rozwiązania sterowania ruchem,

Gmina przyjazna inwestorom

 • ponad 55 mln PLN przeznaczonych na budowę infrastruktury Podstrefy Pomiechówek,
 • doskonale przygotowane, w pełni uzbrojone tereny inwestycyjne,
 • bogaty system zwolnień i ulg podatkowych w strefie aktywności gospodarczej i poza nią,

Gmina atrakcyjna turystycznie

Na obszarze gminy znajduje się wiele cennych terenów przyrodniczych, a większość jej obszaru posiada wyjątkowe walory krajobrazowe. W znacznej części objęta jest Warszawskim Obszarem Chronionego Krajobrazu. Gmina Pomiechówek jest więc miejscem idealnym, aby złapać oddech oraz odpocząć od zgiełku miasta. Bliskość przyrody pozwala na chwilę wytchnienia w towarzystwie natury, a wkomponowany w naturalny krajobraz pomiechowskich lasów Park Dolina Wkry, nie tylko pozwala wypocząć, lecz także stawia na edukację ekologiczną połączoną z zabawą. Położenie nad wodami Wkry oraz Narwi jest nie lada gratką dla amatorów turystyki kajakowej oraz wodnych atrakcji. Spokojny nurt oraz nieduża głębokość sprawiają, że Wkra postrzegana jest jako rzeka przyjazna całym rodzinom. 

Polska Gospodarka

Polska dzięki stabilnej sytuacji gospodarczej oraz politycznej jest doskonałym miejscem do inwestowania i rozwijania biznesu.  Ugruntowana pozycja makroekonomiczna, przejrzysty system prawny i podatkowy a także wykształcone kompetentne kadry przyciągają inwestorów zagranicznych. Dobrze wykształceni polscy ekonomiści, inżynierowie, informatycy i naukowcy są cenionymi i poszukiwanymi pracownikami firm informatycznych, centrów badawczo-rozwojowych oraz instytutów naukowych. Dzięki wsparciu Polskiej Agencja Inwestycji i Handlu S.A., która jest centralnym podmiotem w promocji gospodarczej Polski stwarzane są dla inwestorów optymalne warunki prowadzenia działalności. Więcej informacji dotyczących atrakcyjności inwestycyjnej oraz gospodarczej Polski znajduje się pod adresem: http://www.paih.gov.pl/regiony/wojewodztwa  oraz http://www.paih.gov.pl/sektory.

image.png [261.11 KB]