ZZK_8321.JPG

Szlaki i ścieżki rowerowe

Gmina Pomiechówek dzięki położeniu obejmującemu tereny leśne i wiele polnych dróg prowadzących malowniczymi zakątkami, świetnie nadaje się do uprawiania turystyki rowerowej na mniejszą lub większą skalę. Wzdłuż przebiegających przez gminę ulic i dróg powstają ścieżki rowerowe, które usprawniają przemieszczanie się przez gminę rowerem.

Ścieżki rowerowe na terenie gminy
• wzdłuż ulicy Nasielskiej,
• wzdłuż ulicy Kolejowej,
• wzdłuż ulicy Przytorowej,
• wzdłuż ulicy Sportowej i fragmentem ulicy Wczasowej,
• wzdłuż drogi prowadzącej do Goławic Drugich.

Szlaki rowerowe na terenie gminy

Przez teren gminy przebiega Nadwkrzański Szlak Rowerowy, zaczynający się przy stacji kolejowej w Modlinie. Biegnie przez Bronisławkę, Pomiechowo, Pomiechówek, Goławice Pierwsze, Kosewko, Szczypiorno, Śniadówko, następnie opuszcza gminę Pomiechówek i biegnie przez Borkowo, Dobrą Wolę, Joniec i za Jońcem kończy trasę w miejscowości Wkra. Na terenie gminy Pomiechówek dwa razy przecina rzekę.

Wypożyczalnia sprzętu

Jeżeli nie posiadacie Państwo roweru - nic straconego. Na terenie Parku Dolina Wkry, w chacie przy ul. Nasielskiej w funkcjonującej w sezonie letnim wypożyczalni sprzętu rowerowego można wypożyczyć rowery dla dorosłych, młodzieży i dzieci, rower z fotelikiem dziecięcym oraz tandem. Wypożyczalnia dysponuje także rowerami trójkołowymi, biegowymi, wózkami dziecięcymi, wózkami do biegania oraz kaskami rowerowymi w różnych rozmiarach.