most_park_pomiechowek_300_dpiDSC_9887.jpg

Plan rozwoju

Od lat Pomiechówek postrzegany jest jako atrakcyjna miejscowość wypoczynkowa. W przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych na terenie gminy Pomiechówek powstały liczne ośrodki wypoczynkowe. Warszawiacy chętnie spędzali wakacje w malowniczo położonym ośrodku wypoczynkowym FSO, domki campingowe pękały w szwach, a Pomiechówek stał się rajem dla turystów, poszukujących kontaktu z przyrodą.

Dziś aktywność wobec pojawiających się możliwości inwestycyjnych uzupełniamy o działania zmierzające do zachowania tego rekreacyjnego charakteru miejscowości. Sięgamy po autentyczne atuty – położenie nad wodami Wkry i Narwi, w dogodnym mikroklimacie, na terenie bogatym w lasy. Atmosfera podwarszawskiej miejscowości kusi szczególnie tych, którzy poszukują bezpiecznego, spokojnego miejsca do zamieszkania; dobrze skomunikowanego, z dostępną infrastrukturą - którą w ostatnich latach intensywnie rozbudowujemy pozyskując fundusze unijne.

Powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie gminy Pomiechówek Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin zintensyfikowało działania zmierzające do gospodarczego ożywienia regionu. Ponad 179 ha terenów okołolotniskowych czeka na inwestorów. Nasz plan przewiduje, że rozwój portu lotniczego, a szczególnie kapitału prywatnego wokół inwestycji, przyniesie korzyści naszym mieszkańcom w postaci  nowych miejsc pracy. Zachowamy przy tym walory krajobrazowo-przyrodnicze, jak rezerwaty leśne, obszary Natura 2000, które - oddzielone od terenów inwestycyjnych przepływającą przez centrum gminy Wkrą - pozwolą na rozwój atrakcyjnego produktu turystyki wypoczynkowej.