image0 (004).jpeg
22.09.2022

Wnioski o dodatki na zakup opału dla gospodarstw domowych i podmiotów społecznych dotyczące innych źródeł ciepła

21 września 2022 r. w życie weszły rozporządzenia ministra klimatu i środowiska w sprawie wniosków o dodatki na zakup opału dla gospodarstw domowych i podmiotów społecznych dotyczące niektórych źródeł ciepła. Poniżej zamieszczamy wzory wniosków. 

 • Wniosek o wypłatę dodatku dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystania niektórych źródeł ciepła – daje możliwość dofinansowania zakupu opału: peletu drzewnego, drewna kawałkowego i innych rodzajów biomasy oraz gazu skroplonego LPG lub oleju opałowego. Gospodarstwa domowe ogrzewające się węglem, w tym peletem węglowym zawierającym minimum 85% węgla, otrzymują dopłatę  na podstawie wniosku o dodatek węglowy.
 • Wniosek o wypłatę dodatku dla niektórych podmiotów niebędących gospodarstwami domowymi z tytułu wykorzystania niektórych źródeł ciepła – jest przeznaczony dla podmiotów społecznych, w tym szpitali, szkół i przedszkoli, ośrodków pomocy społecznych, ośrodków kultury, palcówek opiekuńczych, itp. Na podstawie wniosku podmioty te mogą ubiegać się o dodatek na zakup opału, w tym: węgla, brykietu i peletu węglowego oraz peletu drzewnego, drewna kawałkowego i innych rodzajów biomasy, gazu skroplonego LNG lub oleju opałowego.

Wnioski należy kierować do Ośrodka Pomocy Społecznej w Pomiechówku, ul Słoneczna 51, do 30 listopada 2022 r.

Inne aktualności

Więcej  aktualności o: Przejdź do strony z aktualnościami
 • IMG_8740.jpg
  21.09.2022
  Święto plonów za nami
  W tym roku po raz kolejny wspólnie przeżywaliśmy gminno-parafialne dożynki. Dwudniowe obchody, mimo niesprzyjającej aury pogodowej możemy zaliczyć do niezwykle udanych – było wszystko, co dla takiego wydarzenia charakterystyczne: lokalny folklor, muzyka, pyszne jedzenie i poczucie wspólnoty.
 • K. Nerć-1.jpg
  21.09.2022
  Wspólnie możemy więcej - pomóżmy Pani Kasi!
  Nieustannie zachęcamy do wspierania naszej mieszkanki - Pani Kasi w walce z chorobą. Sposobów jest wiele i z pewnością każdy znajdzie odpowiedni dla siebie.
 • Bieg Warsa i Sawy.jpg
  21.09.2022
  Serdecznie zapraszamy na Bieg Warsa i Sawy
  Już 8 października spotkamy się w kompleksie leśno-rekreacyjnym przy ulicy Nasielskiej, aby w duchu sportowej rywalizacji aktywnie spędzić czas.