TLO_1_allegro.jpg
24.01.2023

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra ponownie!

Już 29 stycznia 2023 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 31. Tegoroczna zbiórka charytatywna pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych” przeznaczona zostanie na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy. Po raz pierwszy w historii zakupione urządzenia posłużą wszystkim, którzy będą tego sprzętu potrzebować – bez względu na wiek.

Pomiechowski sztab, któremu po raz kolejny przewodzi nieoceniona Anna Kucharczyk-Szczerba, w przededniu finału – w sobotę 28 stycznia organizuje 4. Pomiechowski Bieg „Policz się z Cukrzycą i Nowotworami” oraz morsowanie we Wkrze. Tego dnia o godzinie 12:00 w Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się również premiera spektaklu „O czym śni Dorotka?” w wykonaniu dziecięcej grupy teatralnej. Wydarzenie nie jest biletowane, jednak w ramach 31. Finału WOŚP będzie można zasilić puszkę dowolnym datkiem.

W niedziele wielki finał w hali sportowej w formie imprezy otwartej. Podczas finału czekać będzie moc atrakcji -  występ grupy tanecznej Step Touch pod przewodnictwem Anny Strachowskiej oraz występ grupy teatralnej Borynowe Skowronki z Chaty pod Wymysłami. Muzyczną oprawę zapewni Sarna, taki zespół, a także Royal Age. Sportowych emocji dostarczy mecz młodzieżowej drużyny Wkra Pomiechówek. W programie również warsztaty dla dzieci, malowanie buziek oraz możliwość przejażdżki quadem.

Tradycyjnie, jak co roku, będą odbywały się licytacje. Zachęcamy do udziału, jednocześnie informujemy, że w tym roku wójt gminy Pomiechówek Dariusz Bielecki przekazał na rzecz WOŚP dwa vouchery: pierwszy to tradycyjnie obiad z nim w jednej z restauracji na terenie gminy, drugi voucher to przejażdżka kultowym fiatem 126p – prosto z garażu wójta! Zachęcamy do licytacji i dobrej zabawy. 😊

wosp 2023 voucher fiat-1.jpg [1.70 MB]

wosp 2023 voucher obiad-1.jpg [1.35 MB]

327134861_748176049675936_3440536299656572790_n.jpg [624.85 KB]

Inne aktualności

Więcej  aktualności o: Przejdź do strony z aktualnościami
 • warszawska_syrenka.jpg
  28.03.2023
  46. edycja konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka
  Zapraszamy do wzięcia udziału w 46. edycji Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka organizowanego przez Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie. W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych z województwa mazowieckiego. Eliminacje w Gminnym Ośrodku Kultury odbędą się 4 kwietnia od godziny 9:00 w sali teatralno-kinowej.
 • ZZK_8229.jpg
  28.03.2023
  Dzień otwarty w Zespole Szkół Ponadpodstawowych
  Wszystkich ósmoklasistów serdecznie zapraszamy 20 kwietnia do udziału w dniu otwartym w naszym Zespole Szkół Ponadpodstawowych. Będzie to doskonała okazja, aby zobaczyć szkołę, poznać jej ofertę edukacyjną, a przede wszystkim porozmawiać z kolegami i koleżankami, którzy do niej uczęszczają.
 • 28.03.2023
  Warsztaty wielkanocne w sołectwach
  W sołectwach trwają obecnie wielkanocne warsztaty, kierowane w stronę wszystkich mieszkańców. Ich celem jest integracja społeczności sołeckich oraz kultywowanie tradycji świątecznych w duchu wielopokoleniowości. Podczas warsztatów nie brakuje twórczej pracy. Uczestnicy tworzą wielkanocne stroiki, palmy, zdobią wydmuszki, a także wypiekają mazurki i faszerują jajka.