IMG_7785.jpg
13.05.2024

Uroczystość wręczenia medali za długoletnie pozycie małżeńskie

Medal ten jest symbolicznym wyrazem uznania, jakie żywią władze RP i władze samorządowe gminy Pomiechówek dla życia rodzinnego – tymi słowami rozpoczęliśmy wczoraj uroczystość wręczenia czternastu parom z terenu naszej gminy medali za długoletnie pożycie małżeńskie (Prezydent nadaje to odznaczenie parom małżeńskim, które przeżyły razem w jednym i trwałym związku co najmniej 50 lat). Szanownych jubilatów na uroczystości powitała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Justyna Oczak-Gajewska, wyrażając uznanie dla wytrwałości podczas wspólnie przeżytych lat. O muzyczną oprawę zadbał niezastąpiony zespół seniorów DESA działający przy Gminnym Ośrodku Kultury. Następnie gratulacje i życzenia dla zebranych przekazał wójt Dariusz Bielecki, rozpoczynając ceremonię wręczenia medali. Tego popołudnia pytaliśmy o receptę na tak długie udane wspólne życie. Usłyszeliśmy - wyrozumiałość, kompromis, szacunek, ale kluczem są podobno także muzyka, taniec i śpiew.

Gratulujemy tegorocznym jubilatom i życzymy kolejnych wspólnie spędzonych lat w zdrowiu i pomyślności!

W tym roku medale otrzymali:

 1. Belka Teresa i Stanisław
 2. Błaszczak Janina i Marek
 3. Burz Józefa i Mieczysław
 4. Konopka Jolanta i Leszek
 5. Kowalscy Teresa i Ryszard
 6. Makowscy Urszula i Janusz
 7. Mantaj Bogusława i Stanisław
 8. Oleksiak Grażyna i Mateusz
 9. Owoccy Jadwiga i Eugeniusz
 10. Sękowscy Henryka i Mieczysław
 11. Siwek Barbara i Kazimierz
 12. Wołoszyn Barbara i Tadeusz
 13. Zawadewicz - Zamęcka Bożenna i Zamęcki Stanisław
 14. Żuk Jolanta i Henryk

 

Inne aktualności

Więcej  aktualności o: Przejdź do strony z aktualnościami
 • IMG_7597.JPG
  14.05.2024
  Wybory sołtysa w Stanisławowie
  27 maja 2024 r. o g. 17.00 serdecznie zapraszamy mieszkańców Stanisławowa na zebranie w klubie wiejskim, podczas którego przeprowadzone zostaną wybory sołtysa. Dla prawomocności zebrania wymagana jest osobista obecność co najmniej 1/5 uprawnionych do głosowania mieszkańców sołectwa.
 • fbIMG_7670.jpg
  08.05.2024
  I sesja rady gminy kadencji 2024-2029
  Wczoraj, podczas I uroczystej sesji Rady Gminy Pomiechówek kadencji 2024-2029 nowo wybrani radni oraz wójt Dariusz Bielecki złożyli ślubowanie, tym samym rozpoczynając kolejny rozdział w tworzeniu historii pomiechowskiego samorządu. Radni wybrali spośród siebie przewodniczącego, zastępców oraz składy poszczególnych komisji.
 • IMG20240503091915.jpg
  06.05.2024
  Majowe uroczystości - obchody w naszej gminie
  W piątek, 3 maja Akcja Katolicka jak co roku przygotowała oprawę uroczystości trzeciomajowych w postaci wstępu do mszy św. i czytań. Dziękujemy wszystkim przybyłym za obecność i pamięć, a w szczególności pocztom sztandarowym, na które zawsze możemy liczyć.