IMG_7785.jpg
13.05.2024

Uroczystość wręczenia medali za długoletnie pozycie małżeńskie

Medal ten jest symbolicznym wyrazem uznania, jakie żywią władze RP i władze samorządowe gminy Pomiechówek dla życia rodzinnego – tymi słowami rozpoczęliśmy wczoraj uroczystość wręczenia czternastu parom z terenu naszej gminy medali za długoletnie pożycie małżeńskie (Prezydent nadaje to odznaczenie parom małżeńskim, które przeżyły razem w jednym i trwałym związku co najmniej 50 lat). Szanownych jubilatów na uroczystości powitała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Justyna Oczak-Gajewska, wyrażając uznanie dla wytrwałości podczas wspólnie przeżytych lat. O muzyczną oprawę zadbał niezastąpiony zespół seniorów DESA działający przy Gminnym Ośrodku Kultury. Następnie gratulacje i życzenia dla zebranych przekazał wójt Dariusz Bielecki, rozpoczynając ceremonię wręczenia medali. Tego popołudnia pytaliśmy o receptę na tak długie udane wspólne życie. Usłyszeliśmy - wyrozumiałość, kompromis, szacunek, ale kluczem są podobno także muzyka, taniec i śpiew.

Gratulujemy tegorocznym jubilatom i życzymy kolejnych wspólnie spędzonych lat w zdrowiu i pomyślności!

W tym roku medale otrzymali:

 1. Belka Teresa i Stanisław
 2. Błaszczak Janina i Marek
 3. Burz Józefa i Mieczysław
 4. Konopka Jolanta i Leszek
 5. Kowalscy Teresa i Ryszard
 6. Makowscy Urszula i Janusz
 7. Mantaj Bogusława i Stanisław
 8. Oleksiak Grażyna i Mateusz
 9. Owoccy Jadwiga i Eugeniusz
 10. Sękowscy Henryka i Mieczysław
 11. Siwek Barbara i Kazimierz
 12. Wołoszyn Barbara i Tadeusz
 13. Zawadewicz - Zamęcka Bożenna i Zamęcki Stanisław
 14. Żuk Jolanta i Henryk

 

Inne aktualności

Więcej  aktualności o: Przejdź do strony z aktualnościami
 • ZAN_2081.jpg
  13.06.2024
  Debata o bezpieczeństwie
  Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Mazowieckim zaprasza na debatę społeczną poświęconą bezpieczeństwu na terenie powiatu nowodworskiego. W naszej gminie spotkanie odbędzie się we wtorek 18 czerwca o g. 10:00 w budynku kina przy ul. Kilińskiego 1. Serdecznie zapraszamy!
 • maszty_p.jpg
  13.06.2024
  Trwające nabory i konkursy na wolne stanowiska pracy
  Do 24 czerwca trwa nabór na wolne samodzielne stanowisko ekodoradcy w naszym urzędzie. Równolegle wójt gminy ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do wzięcia udziału w naborach!
 • IMG_7142.JPG
  10.06.2024
  Wybory do Parlamentu Europejskiego - wyniki
  Wybory do Parlamentu Europejskiego za nami - przedstawiamy jak rozłożyły się głosy w gminie Pomiechówek. Frekwencja wyniosła 45,31% i była drugą najwyższą w naszym powiecie! Gratulujemy wszystkim, którzy poszli na wybory i oddali swój głos.