IMG_8740.jpg
21.09.2022

Święto plonów za nami

W tym roku po raz kolejny wspólnie przeżywaliśmy gminno-parafialne dożynki. Dwudniowe obchody, mimo niesprzyjającej aury pogodowej możemy zaliczyć do niezwykle udanych – było wszystko, co dla takiego wydarzenia charakterystyczne: lokalny folklor, muzyka, pyszne jedzenie i poczucie wspólnoty, którego wielu z nas brakowało wobec ostatnich, pandemicznych doświadczeń. W trudach przygotowań do prezentacji stoisk, wieńców i koszy dożynkowych skutecznie pomagał nam cel tegorocznej zbiórki charytatywnej – wsparcie w leczeniu choroby nowotworowej naszej mieszkanki Katarzyny Nerć. Ponad 14 tys. zł przekazały nasze sołectwa na ręce fundacji, której pani Kasia jest podopieczną. Serdecznie dziękujemy za postawę zaangażowania i szczodrości, a przede wszystkim za Waszą obecność.

Inne aktualności

Więcej  aktualności o: Przejdź do strony z aktualnościami
 • DSC07528_N_DxO.jpg
  06.12.2022
  Jubileusz Złotych Godów
  27 listopada miała miejsce wyjątkowa uroczystość - w sali Centrum Integracji Społecznej spotkaliśmy się z parami małżeńskimi, które odchodziły w tym roku jubileusz Złotych Godów.
 • spotkanie wigilijne 2022-2 w (003).jpg
  06.12.2022
  Spotkanie wigilijne mieszkańców
  Serdecznie zapraszamy na spotkanie wigilijne mieszkańców, które odbędzie się w niedzielę 18 grudnia o 17:30 na gminnym placu przy kościele w Pomiechowie. W programie żywa szopka, widowisko świetlne, występ Pomiechowskiej Orkiestry Dętej i wiele innych. Do zobaczenia!
 • IMG_8452 (002).jpg
  01.12.2022
  Węgiel już w gminie - rusza dystrybucja
  Informujemy, że dziś na teren gminy został dostarczony węgiel, który będzie sprzedawany mieszkańcom po cenach preferencyjnych. Ruszają procedury dystrybucyjne. Zachęcamy do składania wniosków.