IMG_8740.jpg
21.09.2022

Święto plonów za nami

W tym roku po raz kolejny wspólnie przeżywaliśmy gminno-parafialne dożynki. Dwudniowe obchody, mimo niesprzyjającej aury pogodowej możemy zaliczyć do niezwykle udanych – było wszystko, co dla takiego wydarzenia charakterystyczne: lokalny folklor, muzyka, pyszne jedzenie i poczucie wspólnoty, którego wielu z nas brakowało wobec ostatnich, pandemicznych doświadczeń. W trudach przygotowań do prezentacji stoisk, wieńców i koszy dożynkowych skutecznie pomagał nam cel tegorocznej zbiórki charytatywnej – wsparcie w leczeniu choroby nowotworowej naszej mieszkanki Katarzyny Nerć. Ponad 14 tys. zł przekazały nasze sołectwa na ręce fundacji, której pani Kasia jest podopieczną. Serdecznie dziękujemy za postawę zaangażowania i szczodrości, a przede wszystkim za Waszą obecność.

Inne aktualności

Więcej  aktualności o: Przejdź do strony z aktualnościami
 • maszty_p.jpg
  09.04.2024
  Wyniki wyborów samorządowych
  Szanowni mieszkańcy, znamy już wyniki tegorocznych wyborów samorządowych. Serdecznie gratulujemy nowo wybranemu wójtowi, członkom rady gminy i powiatu. Życzymy owocnej współpracy na rzecz wszystkich mieszkańców gminy. Dziękujemy wszystkim, którzy poszli na wybory i wykazali się postawą obywatelską.
 • kartka do gazet D.jpg
  29.03.2024
  Życzenia Wielkanocne
  Niech nadchodzące święta Wielkiej Nocy przyniosą same piękne chwile. Niech w naszych domach rozgości się duchowa radość, płynąca z wydarzeń wielkanocnego poranka. Zdrowia, pokoju i wspaniałych spotkań przy świątecznym stole w gronie bliskich osób życzy pomiechowski samorząd.
 • IMG_7142.JPG
  28.03.2024
  Informator wyborczy
  Już niedługo kolejne święto demokracji - 7 kwietnia w całej Polsce odbędą się powszechne wybory samorządowe. Lokale wyborcze będą otwarte od g. 7:00 do g. 21:00. Tego dnia gminna komunikacja lokalna będzie kursowała według niedzielnego rozkładu, a  kursy realizowane będą bezpłatnie dla wszystkich użytkowników.