IMG_8740.jpg
21.09.2022

Święto plonów za nami

W tym roku po raz kolejny wspólnie przeżywaliśmy gminno-parafialne dożynki. Dwudniowe obchody, mimo niesprzyjającej aury pogodowej możemy zaliczyć do niezwykle udanych – było wszystko, co dla takiego wydarzenia charakterystyczne: lokalny folklor, muzyka, pyszne jedzenie i poczucie wspólnoty, którego wielu z nas brakowało wobec ostatnich, pandemicznych doświadczeń. W trudach przygotowań do prezentacji stoisk, wieńców i koszy dożynkowych skutecznie pomagał nam cel tegorocznej zbiórki charytatywnej – wsparcie w leczeniu choroby nowotworowej naszej mieszkanki Katarzyny Nerć. Ponad 14 tys. zł przekazały nasze sołectwa na ręce fundacji, której pani Kasia jest podopieczną. Serdecznie dziękujemy za postawę zaangażowania i szczodrości, a przede wszystkim za Waszą obecność.

Inne aktualności

Więcej  aktualności o: Przejdź do strony z aktualnościami
 • 1 (1).JPG
  24.01.2023
  Ostatnie wydarzenia w Gminnym Ośrodku Kultury
  W ostatnich dniach sala teatralno-kinowa pękała w szwach. To wszystko za sprawą niezwykle utalentowanej młodzieży z naszej gminy. W sobotnie południe Klub Małego Melomana podsumował kolejny rok funkcjonowania podczas koncertu noworocznego. W poniedziałkowe popołudnie młodzież z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych zabrała nas w świat poezji. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obu wydarzeń!
 • TLO_1_allegro.jpg
  24.01.2023
  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra ponownie!
  Już 29 stycznia 2023 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 31. Tegoroczna zbiórka charytatywna pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych” przeznaczona zostanie na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy.
 • ZAN_5005.jpg
  19.01.2023
  Ostatnia szansa na złożenie wniosku o zakup preferencyjny węgla
  Informujemy, że składanie wniosków o zakup preferencyjny węgla trwa jedynie do końca stycznia.