25.10.2023

Trwają prace drogowe na terenie gminy

Trwa przebudowa dróg oraz ciągów pieszo-rowerowych znajdujących się na terenie gminy. Obecnie prace realizowane są na ul. Krótkiej oraz na drodze wewnętrznej przy kładce pieszo-rowerowej w Pomiechówku.

Na 500 metrowym odcinku ul. Krótkiej w Pomiechówku powstaje nawierzchnia z kostki brukowej o szerokości 4 metrów. Wartość inwestycji realizowanej przez firmę Bud-59 z Warszawy to 470 tys. zł. Ulica krótka jest jednym z 25 odcinków gminnych dróg, które przebudujemy w najbliższych miesiącach w ramach rządowego programu inwestycji strategicznych.


Remont drogi wewnętrznej przy moście drogowym w centrum Pomiechówka obejmuje zarówno wykonanie drogi, jak i ścieżki pieszo-rowerowej. Na odcinku ok. 200 m wykonana zostanie jezdnia o szerokości 4,5 m wraz ze zjazdami do posesji oraz placem do zawracania. Przy prawej krawędzi jako kontynuacja ścieżki przy drodze krajowej – ul. Warszawskiej, powstanie ciąg pieszo-rowerowy, który połączy się z tym budowanym wzdłuż ul. Wojska Polskiego. Zadanie o wartości 525 tys. zł realizujemy w ramach projektu Mobilność, na który uzyskaliśmy 90 proc. dofinansowanie.

 

Inne aktualności

Więcej  aktualności o: Przejdź do strony z aktualnościami
 • IMG_6844.JPG
  20.02.2024
  Nabory do placówek edukacyjnych z terenu gminy
  Informujemy, że ruszyły nabory do placówek edukacyjnych – szkół i przedszkoli z terenu naszej gminy. Od 19 lutego składamy wnioski o kontynuacji wychowania przedszkolnego, od 26 lutego wnioski o chęci rozpoczęcia uczęszczania do przedszkoli i klas pierwszych szkół podstawowych.
 • IMG_6034.JPG
  16.02.2024
  Nowy rozkład Komunikacji Lokalnej od 19 lutego
  Od poniedziałku, 19 lutego 2024 roku będzie obowiązywał nowy rozkład kursów Komunikacji Lokalnej gminy Pomiechówek. Przedstawiamy tabele rozkładów linii.
 • 07.02.2024
  Stypendia Wójta Gminy Pomiechówek przyznane!
  Wraz z końcem semestru nadszedł w szkołach czas na podsumowanie wyników pracy uczniów. Dziś po raz jedenasty wójt gminy Dariusz Bielecki wręczał stypendia dla najlepszych z nich uczących się w pomiechowskich placówkach.