29.06.2022

Porozmawialiśmy o bezpieczeństwie

We wtorek 28 czerwca w sali kinowej w Pomiechówku odbyła się debata społeczna organizowana przez Komendę Powiatową Policji we współpracy z lokalnym samorządem. Wspólnie rozmawialiśmy o bezpieczeństwie na terenie naszej gminy.

Podczas debaty przedstawione zostały dane statystyczne dotyczące interwencji funkcjonariuszy na terenie gminy w poprzednich latach oraz omówione zostały narzędzia, dzięki którym każdy z nas może w prosty sposób zgłaszać nieprawidłowości oraz zagrożenia bezpieczeństwa – interaktywna „Krajowa Mapa Zagrożeń bezpieczeństwa” oraz aplikacja mobilna „Moja komenda”. Po każdym zgłoszeniu lokalni policjanci mają obowiązek weryfikacji zgłoszenia oraz podjęcie stosownych kroków.

Głównymi problemami związanymi z bezpieczeństwem, które zostały poruszone przez mieszkańców były te związane z bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Zwrócono uwagę na nieprawidłowe parkowanie, pozostawianie pojazdów w miejscach do tego nieprzeznaczonych oraz nadmierną prędkość z jaką poruszają się kierowcy po gminnych drogach. Często, mimo odpowiednich znaków oraz progów zwalniających jest ona znacznie przekraczana. Dzięki zgłoszonym uwagom z pewnością uda się wyznaczyć priorytetowe działania dzielnicowych.

Bardzo dziękujemy za udział w debacie oraz za włączenie się do dyskusji na tak ważny temat jakim jest nasze wspólne bezpieczeństwo. Poniżej załączamy przedstawianą podczas spotkania prezentację, tak, aby każdy chętny mógł się z nią zapoznać.

 

Inne aktualności

Więcej  aktualności o: Przejdź do strony z aktualnościami
 • 02.06.2023
  Umowa na przebudowę gminnych dróg podpisana
  W ciągu najbliższych 13 miesięcy zbudujemy i przebudujemy 25 odcinków gminnych dróg o łącznej długości 9,9 km. 1 czerwca wójt gminy Dariusz Bielecki podpisał umowę na realizację zadania z wykonawcą - firmą INFRASTRUKTURA BUD-59 Sp. z o.o. z Warszawy.
 • 348819027_481866650772105_7750291780688544285_n.jpg
  29.05.2023
  Kulturalny dzień dziecka - zapraszamy
  Serdecznie zapraszamy na Kulturalny Dzień Dziecka, w ramach którego odbędzie się ekologiczny piknik rodzinny. Spotykamy się już w najbliższą niedzielę 4 czerwca o g. 15 w kompleksie sportowo-rekreacyjnym przy ulicy Sportowej. Nie zabraknie występów wokalnych, pokazów tanecznych, a także potężnej dawki wiedzy o środowisku, ekologii i działaniach jakie możemy podejmować na co dzień, aby jeszcze bardziej zadbać o otaczającą nas przyrodę.
 • A3-23-9.png
  08.05.2023
  Spotkanie o baśniach z Joanną Piekarską
  Biblioteka Publiczna gminy Pomiechówek serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, w szczególności rodziców, dziadków, opiekunów i nauczycieli do wzięcia udziału w spotkaniu poświęconym baśniom, ich genezie oraz wartościom jakie ze sobą niosą. Widzimy się już w sobotę, 13 maja o godzinie 13.00 w sali konferencyjnej na drugim piętrze biblioteki, przy ul. Jana Kilińskiego 3.