Pomiechówek plakat KSc (002).jpg
01.03.2023

Konsultacje społeczne dot. przebiegu nowej linii kolejowej

9 marca br. o 18:00 w sali konferencyjnej Centrum Integracji Społecznej odbędą się konsultacje społeczne organizowane przez PKP PLK S.A. w sprawie budowy nowej linii kolejowej Warszawa Wschodnia-Nasielsk (Kątne/Świercze). Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców, którzy są zainteresowani tematem i chcieliby wyrazić swoje opinie na temat proponowanych wariantów.

W dniu 3 marca pod adresem https://konsultacje.databout.pl/ zostanie uruchomiona dedykowana witryna internetowa, na której znajdziecie Państwo materiały informacyjne oraz kwestionariusze, w ramach których do dnia 4 kwietnia możliwe będzie zgłaszanie uwag i wniosków dotyczących proponowanych rozwiązań infrastrukturalnych. Istnieje również możliwość przekazania postulatów drogą tradycyjną (listownie) na adres: Databout sp. z o.o., ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 7, 02-366 Warszawa z dopiskiem "Konsultacje społeczne".

Przypominamy, że konsultacjom podlegają dwa korytarze – 4 i 6, które zostały wyłonione spośród wcześniejszych siedmiu. Podczas konsultacji zostaną przedstawione szczegółowe rozwiązania i trasy przebiegu obu wariantów. Więcej informacji oraz poglądowe trasy korytarzy dostępne są również pod linkiem: https://databout.pl/konsultacjespoleczne/ 

Jednocześnie informujemy, że stanowisko naszego samorządu w sprawie przebiegu korytarzy zostało przedstawione już w 2021 roku i wyrażało zdecydowany sprzeciw wobec wszystkich wariantów – załączamy je w całości poniżej. Dziś wyrażamy akceptację jedynie wobec działań zmierzających do rozbudowy magistrali E65 na trasie Warszawa-Modlin (na odcinku od Chotomowa do Modlina).

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych, w szczególności mieszkańców Kikół, Wólki Kikolskiej oraz Czarnowa do licznego i aktywnego udziału w spotkaniu.

Pomiechówek plakat KSc (002).jpg [6.91 MB]

Inne aktualności

Więcej  aktualności o: Przejdź do strony z aktualnościami