image0 (004).jpeg
17.11.2022

Informacje w sprawie dystrybucji węgla

Szanowni Mieszkańcy,

Gmina Pomiechówek zabiega o jak najszybszą dystrybucję węgla dla mieszkańców. Jednak pomimo dopełnienia wszystkich formalności oraz przydzielenia gminie spółki PGE Paliwa, od której zakupimy węgiel, dalej oczekujemy na podpisanie z nią umowy, która umożliwi dostarczenie węgla do naszej gminy. Do chwili obecnej nie został też wskazany przez spółkę węglową punkt odbioru węgla. Czekamy na kontakt w sprawie określenia dokładnego terminu rozpoczęcia sprzedaży. Dokładamy wszelkich starań, aby problem dostępności węgla został jak najszybciej rozwiązany. Jednak w głównej mierze nie jest on zależny od nas.

Gmina realizując zadanie jest jedynie pośrednikiem w dystrybucji węgla i nie ponosi odpowiedzialności za jakość  i ilość dostarczanego węgla. Dostępność węgla zależna jest od spółki Skarbu Państwa, która go dostarczy. Węgiel nie będzie workowany.

Gmina będzie prowadziła dystrybucję paliwa stałego za pośrednictwem Spółki PPW „WKRA” Sp. z o. o., sukcesywnie, w ramach przydzielanych dostaw. Razem ze spółką gminną jesteśmy przygotowani do sprzedaży węgla. Mamy wyznaczony plac na składowanie surowca oraz opracowane procedury dalszej dystrybucji.

Inne aktualności

Więcej  aktualności o: Przejdź do strony z aktualnościami