dozynki23 w.jpg
04.09.2023

Zapraszamy na gminno-parafialne dożynki

Wrześniowym zwyczajem, serdecznie zapraszamy wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury na coroczne święto plonów – gminno-parafialne dożynki. Tegoroczne świętowanie rozpoczniemy 10 września o g. 12 mszą św. dziękczynną  w kościele św. Anny w Pomiechowie i poświęceniem wieńców oraz koszy dożynkowych. Po nabożeństwie zapraszamy na stoiska sołeckie oraz występ Teatru Seniorów DESA, którzy tym razem przygotowali znane i lubiane przyśpiewki ludowe. W gminnym namiocie będą na Was czekać warsztaty rękodzielnicze, podczas których wspólnie stworzymy lampiony z darów natury oraz stoisko Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa, gdzie wymienicie plastikowe nakrętki na niepisany symbol jesieni – wrzos. Regulamin akcji ekologicznej dostępny poniżej. Żeby tradycji stało się zadość, wydarzeniu towarzyszyć będzie akcja charytatywna – w tym roku zbieramy na naszych gminnych strażaków z OSP Pomiechówek.

Do zobaczenia na Placu św. Anny!

dozynki23 w.jpg [750.97 KB]

 

Inne aktualności

Więcej  aktualności o: Przejdź do strony z aktualnościami
 • maszty_p.jpg
  09.04.2024
  Wyniki wyborów samorządowych
  Szanowni mieszkańcy, znamy już wyniki tegorocznych wyborów samorządowych. Serdecznie gratulujemy nowo wybranemu wójtowi, członkom rady gminy i powiatu. Życzymy owocnej współpracy na rzecz wszystkich mieszkańców gminy. Dziękujemy wszystkim, którzy poszli na wybory i wykazali się postawą obywatelską.
 • kartka do gazet D.jpg
  29.03.2024
  Życzenia Wielkanocne
  Niech nadchodzące święta Wielkiej Nocy przyniosą same piękne chwile. Niech w naszych domach rozgości się duchowa radość, płynąca z wydarzeń wielkanocnego poranka. Zdrowia, pokoju i wspaniałych spotkań przy świątecznym stole w gronie bliskich osób życzy pomiechowski samorząd.
 • IMG_7142.JPG
  28.03.2024
  Informator wyborczy
  Już niedługo kolejne święto demokracji - 7 kwietnia w całej Polsce odbędą się powszechne wybory samorządowe. Lokale wyborcze będą otwarte od g. 7:00 do g. 21:00. Tego dnia gminna komunikacja lokalna będzie kursowała według niedzielnego rozkładu, a  kursy realizowane będą bezpłatnie dla wszystkich użytkowników.