120160135_385531262841511_2678458949147921712_n.jpg
03.01.2023

Dofinansowanie demontażu, odbioru i utylizacji wyrobów azbestowych

Wójt Gminy Pomiechówek informuje, że wzorem lat ubiegłych, gmina Pomiechówek planuje złożyć do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie wniosek o dofinansowanie demontażu, odbioru i utylizacji wyrobów zawierających azbest. Pomoc w demontażu i usuwaniu wyrobów zawierających azbest dotyczyć będzie osób fizycznych, które są właścicielami nieruchomości znajdujących się na terenie gminy Pomiechówek. 

Osoby posiadające wyroby azbestowe, zainteresowane dofinansowaniem muszą corocznie do 31 stycznia składać do urzędu gminy „informacje o wykorzystywaniu wyrobów azbestowych na terenie swojej nieruchomości”. Jest to warunek konieczny do uzyskania dofinansowania.

Ponadto, każdy właściciel posiadający na dachu wyroby azbestowe ma obowiązek cyklicznie wykonywać „Ocenę stanu i możliwości bezpiecznego wykorzystania wyrobów zawierających azbest”. Mieszkańcy, którzy przekazali informację o posiadanych przez siebie wyrobach azbestowych, mogą ubiegać  się o ich bezpłatny demontaż, odbiór i przekazanie do utylizacji.

Program będzie realizowany w przypadku pozyskania przez gminę środków zewnętrznych.

Więcej informacji mogą Państwo uzyskać pod nr tel. 22 765 27 22 w godzinach pracy urzędu lub adresem e-mail: srodowisko@pomiechowek.pl.

Zachęcamy do udziału w akcji.

Inne aktualności

Więcej  aktualności o: Przejdź do strony z aktualnościami
 • warszawska_syrenka.jpg
  28.03.2023
  46. edycja konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka
  Zapraszamy do wzięcia udziału w 46. edycji Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka organizowanego przez Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie. W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych z województwa mazowieckiego. Eliminacje w Gminnym Ośrodku Kultury odbędą się 4 kwietnia od godziny 9:00 w sali teatralno-kinowej.
 • ZZK_8229.jpg
  28.03.2023
  Dzień otwarty w Zespole Szkół Ponadpodstawowych
  Wszystkich ósmoklasistów serdecznie zapraszamy 20 kwietnia do udziału w dniu otwartym w naszym Zespole Szkół Ponadpodstawowych. Będzie to doskonała okazja, aby zobaczyć szkołę, poznać jej ofertę edukacyjną, a przede wszystkim porozmawiać z kolegami i koleżankami, którzy do niej uczęszczają.
 • 28.03.2023
  Warsztaty wielkanocne w sołectwach
  W sołectwach trwają obecnie wielkanocne warsztaty, kierowane w stronę wszystkich mieszkańców. Ich celem jest integracja społeczności sołeckich oraz kultywowanie tradycji świątecznych w duchu wielopokoleniowości. Podczas warsztatów nie brakuje twórczej pracy. Uczestnicy tworzą wielkanocne stroiki, palmy, zdobią wydmuszki, a także wypiekają mazurki i faszerują jajka.