120160135_385531262841511_2678458949147921712_n.jpg
03.01.2023

Dofinansowanie demontażu, odbioru i utylizacji wyrobów azbestowych

Wójt Gminy Pomiechówek informuje, że wzorem lat ubiegłych, gmina Pomiechówek planuje złożyć do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie wniosek o dofinansowanie demontażu, odbioru i utylizacji wyrobów zawierających azbest. Pomoc w demontażu i usuwaniu wyrobów zawierających azbest dotyczyć będzie osób fizycznych, które są właścicielami nieruchomości znajdujących się na terenie gminy Pomiechówek. 

Osoby posiadające wyroby azbestowe, zainteresowane dofinansowaniem muszą corocznie do 31 stycznia składać do urzędu gminy „informacje o wykorzystywaniu wyrobów azbestowych na terenie swojej nieruchomości”. Jest to warunek konieczny do uzyskania dofinansowania.

Ponadto, każdy właściciel posiadający na dachu wyroby azbestowe ma obowiązek cyklicznie wykonywać „Ocenę stanu i możliwości bezpiecznego wykorzystania wyrobów zawierających azbest”. Mieszkańcy, którzy przekazali informację o posiadanych przez siebie wyrobach azbestowych, mogą ubiegać  się o ich bezpłatny demontaż, odbiór i przekazanie do utylizacji.

Program będzie realizowany w przypadku pozyskania przez gminę środków zewnętrznych.

Więcej informacji mogą Państwo uzyskać pod nr tel. 22 765 27 22 w godzinach pracy urzędu lub adresem e-mail: srodowisko@pomiechowek.pl.

Zachęcamy do udziału w akcji.

Inne aktualności

Więcej  aktualności o: Przejdź do strony z aktualnościami
 • 1 (1).JPG
  24.01.2023
  Ostatnie wydarzenia w Gminnym Ośrodku Kultury
  W ostatnich dniach sala teatralno-kinowa pękała w szwach. To wszystko za sprawą niezwykle utalentowanej młodzieży z naszej gminy. W sobotnie południe Klub Małego Melomana podsumował kolejny rok funkcjonowania podczas koncertu noworocznego. W poniedziałkowe popołudnie młodzież z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych zabrała nas w świat poezji. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obu wydarzeń!
 • TLO_1_allegro.jpg
  24.01.2023
  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra ponownie!
  Już 29 stycznia 2023 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 31. Tegoroczna zbiórka charytatywna pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych” przeznaczona zostanie na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy.
 • ZAN_5005.jpg
  19.01.2023
  Ostatnia szansa na złożenie wniosku o zakup preferencyjny węgla
  Informujemy, że składanie wniosków o zakup preferencyjny węgla trwa jedynie do końca stycznia.