warszawska_syrenka.jpg
28.03.2023

46. edycja konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka

Zapraszamy do wzięcia udziału w 46. edycji Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka organizowanego przez Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie. W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych z województwa mazowieckiego. Jego istotą jest pobudzanie aktywności artystycznej, ujawnianie młodych talentów recytatorskich, ale również wyrobienie nawyku czytania, rozwój czytelnictwa i popularyzacja literatury.

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach:

kategoria 1: klasy I-III

kategoria 2: klasy IV–VI

kategoria 3: klasy VII-VIII

Pierwsza kategoria przygotowuje jeden wiersz o dowolnej tematyce, a pozostałe kategorie, dwa utwory zróżnicowane w treści i nastroju (dwa wiersze lub wiersz i prozę). Oceniany będzie dobór repertuaru, interpretacja utworu, kultura mowy i ogólny wyraz artystyczny.

Eliminacje w Gminnym Ośrodku Kultury odbędą się 4 kwietnia od godziny 9:00 w sali teatralno-kinowej. W jury konkursu zasiądą: Ewa Mróz, Anna Kutkowska i Sebastian Cybulski. W kolejnym etapie wezmą udział laureaci pierwszego miejsca z każdej kategorii wiekowej. Finał 46. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka odbędzie się 15 i 16 kwietnia 2023r., a Koncert Laureatów 22 kwietnia 2023r. – obydwa wydarzenia w Mazowieckim Instytucie Kultury (Warszawa, ul. Elektoralna 12).

warszawska_syrenka.jpg [182.69 KB]

Inne aktualności

Więcej  aktualności o: Przejdź do strony z aktualnościami
 • IMG_6844.JPG
  20.02.2024
  Nabory do placówek edukacyjnych z terenu gminy
  Informujemy, że ruszyły nabory do placówek edukacyjnych – szkół i przedszkoli z terenu naszej gminy. Od 19 lutego składamy wnioski o kontynuacji wychowania przedszkolnego, od 26 lutego wnioski o chęci rozpoczęcia uczęszczania do przedszkoli i klas pierwszych szkół podstawowych.
 • IMG_6034.JPG
  16.02.2024
  Nowy rozkład Komunikacji Lokalnej od 19 lutego
  Od poniedziałku, 19 lutego 2024 roku będzie obowiązywał nowy rozkład kursów Komunikacji Lokalnej gminy Pomiechówek. Przedstawiamy tabele rozkładów linii.
 • 07.02.2024
  Stypendia Wójta Gminy Pomiechówek przyznane!
  Wraz z końcem semestru nadszedł w szkołach czas na podsumowanie wyników pracy uczniów. Dziś po raz jedenasty wójt gminy Dariusz Bielecki wręczał stypendia dla najlepszych z nich uczących się w pomiechowskich placówkach.