30.01.2024

32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

To był zdecydowanie weekend pod hasłem czerwonych serc Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która grała już po raz 32. W naszej gminie Sztab Pomiechówek działał po raz 12-sty!

Hasłem tegorocznej zbiórki były „Płuca po pandemii”, a zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych – po raz kolejny posłużą więc wszystkim niezależnie od wieku!

Sztab Pomiechówek pod przewodnictwem niezawodnej Anny Kucharczyk-Szczerby od soboty prężnie działał – w Parku Dolina Wkry odbył się 5. Pomiechowski bieg Policz się z Cukrzycą, po którym grupa odważnych śmiałków dodatkowo morsowała we Wkrze.

W niedzielę na hali sportowej odbył się wielki finał w formie imprezy otwartej, którą zainaugurował występ Pomiechowskiej Orkiestry Dętej. Na scenie pojawił się również szeroki wachlarz niezwykle utalentowanej młodzieży i dzieci z terenu naszej gminy – Borynowe Skowronki, podopieczni Gminnego Ośrodka Kultury, Szkoły Podstawowej w Pomiechówku. Swoje umiejętności zaprezentował Oskar Kozina w recitalu gitarowym oraz fortepianowym. Nie zabrakło również sekcji tanecznej pod przewodnictwem Anny Strachowskiej. Dla fanów cięższych brzmień zagrali „Sleazy Sweet” oraz zespół „Nie Pamiętam”.

Na swoje stoiska z ciastami i wypiekami zapraszali uczniowie z pomiechowskich szkół podstawowych oraz harcerze z 31. Drużyny Harcerskiej HARMIDER. Swoje stoisko miała również biblioteka, w którym można było nie tylko znaleźć książki, ale również pomalować buźkę czy ozdobić włosy brokatem. Była z nami także Pasieka Wesoły Truteń, która zorganizowała warsztaty plastyczne oraz malowanie uli okraszone solidną dawką wiedzy o świecie miodu i pszczół. Dodatkową atrakcją była fotobudka, w której można było wykonać pamiątkowe zdjęcie na tle czerwonego, orkiestrowego serca.

Pomiędzy występami i licznymi atrakcjami odbywały się licytacje, które zasilały sztabowe puszki. Zwieńczeniem całego dnia był tort z lokalnej cukierni Sweet Home oraz symboliczne światełko do nieba.

Serdecznie dziękujemy za Waszą obecność oraz włączenie się w działania pomiechowskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do tej pory do sztabowych puszek, na allegro i do eskarbonki wspólnie zebraliśmy 88 311,78 zł! A to jeszcze nie jest koniec - aukcje na allegro wciąż trwają. Jeśli jeszcze nie dołożyliście swojej cegiełki, a macie taką chęć zachęcamy do licytacji!

 

Inne aktualności

Więcej  aktualności o: Przejdź do strony z aktualnościami
 • ZAN_2081.jpg
  13.06.2024
  Debata o bezpieczeństwie
  Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Mazowieckim zaprasza na debatę społeczną poświęconą bezpieczeństwu na terenie powiatu nowodworskiego. W naszej gminie spotkanie odbędzie się we wtorek 18 czerwca o g. 10:00 w budynku kina przy ul. Kilińskiego 1. Serdecznie zapraszamy!
 • maszty_p.jpg
  13.06.2024
  Trwające nabory i konkursy na wolne stanowiska pracy
  Do 24 czerwca trwa nabór na wolne samodzielne stanowisko ekodoradcy w naszym urzędzie. Równolegle wójt gminy ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do wzięcia udziału w naborach!
 • IMG_7142.JPG
  10.06.2024
  Wybory do Parlamentu Europejskiego - wyniki
  Wybory do Parlamentu Europejskiego za nami - przedstawiamy jak rozłożyły się głosy w gminie Pomiechówek. Frekwencja wyniosła 45,31% i była drugą najwyższą w naszym powiecie! Gratulujemy wszystkim, którzy poszli na wybory i oddali swój głos.