30.01.2024

32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

To był zdecydowanie weekend pod hasłem czerwonych serc Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która grała już po raz 32. W naszej gminie Sztab Pomiechówek działał po raz 12-sty!

Hasłem tegorocznej zbiórki były „Płuca po pandemii”, a zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych – po raz kolejny posłużą więc wszystkim niezależnie od wieku!

Sztab Pomiechówek pod przewodnictwem niezawodnej Anny Kucharczyk-Szczerby od soboty prężnie działał – w Parku Dolina Wkry odbył się 5. Pomiechowski bieg Policz się z Cukrzycą, po którym grupa odważnych śmiałków dodatkowo morsowała we Wkrze.

W niedzielę na hali sportowej odbył się wielki finał w formie imprezy otwartej, którą zainaugurował występ Pomiechowskiej Orkiestry Dętej. Na scenie pojawił się również szeroki wachlarz niezwykle utalentowanej młodzieży i dzieci z terenu naszej gminy – Borynowe Skowronki, podopieczni Gminnego Ośrodka Kultury, Szkoły Podstawowej w Pomiechówku. Swoje umiejętności zaprezentował Oskar Kozina w recitalu gitarowym oraz fortepianowym. Nie zabrakło również sekcji tanecznej pod przewodnictwem Anny Strachowskiej. Dla fanów cięższych brzmień zagrali „Sleazy Sweet” oraz zespół „Nie Pamiętam”.

Na swoje stoiska z ciastami i wypiekami zapraszali uczniowie z pomiechowskich szkół podstawowych oraz harcerze z 31. Drużyny Harcerskiej HARMIDER. Swoje stoisko miała również biblioteka, w którym można było nie tylko znaleźć książki, ale również pomalować buźkę czy ozdobić włosy brokatem. Była z nami także Pasieka Wesoły Truteń, która zorganizowała warsztaty plastyczne oraz malowanie uli okraszone solidną dawką wiedzy o świecie miodu i pszczół. Dodatkową atrakcją była fotobudka, w której można było wykonać pamiątkowe zdjęcie na tle czerwonego, orkiestrowego serca.

Pomiędzy występami i licznymi atrakcjami odbywały się licytacje, które zasilały sztabowe puszki. Zwieńczeniem całego dnia był tort z lokalnej cukierni Sweet Home oraz symboliczne światełko do nieba.

Serdecznie dziękujemy za Waszą obecność oraz włączenie się w działania pomiechowskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do tej pory do sztabowych puszek, na allegro i do eskarbonki wspólnie zebraliśmy 88 311,78 zł! A to jeszcze nie jest koniec - aukcje na allegro wciąż trwają. Jeśli jeszcze nie dołożyliście swojej cegiełki, a macie taką chęć zachęcamy do licytacji!

 

Inne aktualności

Więcej  aktualności o: Przejdź do strony z aktualnościami
 • IMG_7597.JPG
  14.05.2024
  Wybory sołtysa w Stanisławowie
  27 maja 2024 r. o g. 17.00 serdecznie zapraszamy mieszkańców Stanisławowa na zebranie w klubie wiejskim, podczas którego przeprowadzone zostaną wybory sołtysa. Dla prawomocności zebrania wymagana jest osobista obecność co najmniej 1/5 uprawnionych do głosowania mieszkańców sołectwa.
 • IMG_7785.jpg
  13.05.2024
  Uroczystość wręczenia medali za długoletnie pozycie małżeńskie
  Tego popołudnia pytaliśmy o receptę na tak długie udane wspólne życie. Usłyszeliśmy - wyrozumiałość, kompromis, szacunek, ale kluczem są podobno także muzyka, taniec i śpiew. Gratulujemy tegorocznym jubilatom i życzymy kolejnych wspólnie spędzonych lat w zdrowiu i pomyślności.
 • fbIMG_7670.jpg
  08.05.2024
  I sesja rady gminy kadencji 2024-2029
  Wczoraj, podczas I uroczystej sesji Rady Gminy Pomiechówek kadencji 2024-2029 nowo wybrani radni oraz wójt Dariusz Bielecki złożyli ślubowanie, tym samym rozpoczynając kolejny rozdział w tworzeniu historii pomiechowskiego samorządu. Radni wybrali spośród siebie przewodniczącego, zastępców oraz składy poszczególnych komisji.