Zamieszkaj w Pomiechówku

Znamy przynajmniej sto powodów, dla których warto zamieszkać w gminie Pomiechówek. Poniżej ograniczamy się do dziesięciu najważniejszych:

Malownicze położenie

Sceneria dwóch rzek gwarantuje niezapomniane widoki. Rodzinne pikniki nad wodą mogą stać się codziennością.

3000 ha lasów

Kompleksy leśne zapewnią świeże i zdrowe powietrze. Wystarczy udać się na spacer w okolice pobliskich lasów, by poczuć potęgę natury.

Dobra lokalizacja

W ciągu 46 minut można dojechać do Warszawy. Stacja PKP zlokalizowana jest w centrum Pomiechówka. Do stolicy kursują również linie autobusowe. Na wakacje można polecieć z oddalonego zaledwie 7 km od gminy lotniska w Modlinie.

Bezpieczna okolica

Klimat niewielkiej miejscowości sprzyja bezpieczeństwu. Może trudniej tu – niż w dużym mieście – o zupełną anonimowość, ale na pewno łatwiej o poczucie, że jest się bezpiecznym. Znamy się przecież z sąsiedztwa.

Przedszkole dla wszystkich

Podczas gdy w Polsce nie słabną niepokoje związane z utrudnionym dostępem do placówek przedszkolnych my budujemy samorządowe przedszkole, które pozwoli nam przyjąć wszystkie chętne dzieci.

Aktywni w programach unijnych

Skutecznie pozyskujemy środki unijne i zewnętrze dotacje, dzięki temu możemy realizować inwestycje według wysokich standardów. W ostatnich latach do budżetu gminy wpłynęło blisko 23 mln zł środków z uzyskanych dofinansowań.

Mieszkaniec inwestorem?

Liczymy, że przygotowanie gminy pod względem inwestycyjnym wykorzystają zarówno partnerzy z zewnątrz, jak i sami mieszkańcy. Tym samym stworzone możliwości w dziedzinie inwestowania będą wiązały się i z nowymi miejscami pracy, i rozwinięciem biznesowych skrzydeł przez samych mieszkańców naszej gminy.

Infrastruktura z misją

Jednocześnie z budową infrastruktury kanalizacyjnej czy wodociągowej inicjujemy powstawanie takich obiektów jak rekreacyjne place zabaw, nadrzeczna promenada, park linowy, czy Centrum Integracji Społecznej, które będzie miejscem wspólnego przebywania osób pełno- i niepełnosprawnych.

Transport do szkół

Jeśli zdecydujecie się zakupić Państwo działkę na terenach oddalonych od centrum możecie liczyć na dobrze zorganizowany transport do placówek szkolnych dla Waszych dzieci.

Nie samą szkołą żyje człowiek 

W ofercie ośrodka kultury, biblioteki i hali sportowej dzieci i młodzież mogą znaleźć zajęcia, które pozwolą ciekawie spędzić czas wolny. Taniec, teatr, malarstwo, siatkówka - wachlarz zajęć jest stale rozwijany. W szkole podstawowej i gimnazjum działa grupa harcerska – idealne rozwiązanie dla tych, których sercu bliska jest harcerska idea i którzy pragną wcielać ją w życie.

Wspierają nas:

 

 

 

 

Kalendarz Wydarzeń