Kajakiem przez rzekę

Wypożyczalnia kajaków AGAT Śniadówko: 697 703 985, 607 040 875

Wypożyczalnia kajaków MARCO Śniadówko: 514 116 466, www.kajaki-marco.pl

Wypożyczalnia łodzi i kajaków "Wiosełko": 881 651 651, , www.wioselko.pl

Wypożyczalnia kajaków ANMAR: 601 227 759, www.kajaki-pomiechowek.pl

Wypożyczalnia kajaków Piotr i Maryla Jarkowscy: 695 598 249

Wypożyczalnia kajaków "Śniadówko": 723 648 328, www.kajakipomiechowek.pl

Wypożyczalnia kajaków AQUASURF: 600 408 506, www.pomiechowek-kajaki.pl

Wypożyczalnia kajaków Wkrajaki s.c.: 604 213 778,

 

Położenie gminy nad wodami Wkry i Narwi zdecydowało o jej turystyczno-rekreacyjnym kierunku rozwoju. Spływy kajakowe cieszą się popularnością zarówno wśród mieszkańców, jak i przybywających gości. Wkra – rzeka z głęboką historią, której status prawny ustalony jest od ponad 230 lat, wije się łagodnie, wśród lasów i łąk, przyjazna, o nurcie spokojnym, traktowana jako akwen szczególnie przychylny turystyce rodzinnej; idealna na pierwsze spotkanie z kajakiem. Każdego kto chce aktywnie spędzić czas i przyjrzeć się przyrodzie z innej perspektywy – zapraszamy, by wszedł do kajaku i chwycił wiosło. Optymalna wydaje się jednodniowa trasa z Jońca do Pomiechówka. Na przestrzeni około 30 kilometrów rzeka ukazuje nam swoje różne oblicza. Chwilowo będzie głęboko i dziewiczo; pełno ptaków, ryb, na brzegach widoczne są bobry, za moment – spokojny, leniwy nurt da oczekiwane wytchnienie. Wkra niejedno ma imię. Można wybrać również krótszą 10 km trasę z Błędowa do Pomiechówka. Przedsiębiorcy, zajmujący się turystyką kajakową, zadbają, by trasa była dopasowana do uczestników, zorganizują również transport.

Po dotarciu do Pomiechówka zostawmy kajak przy moście, wejdźmy na górę – w pobliżu pomiechowskie lasy, „włoskie” lody z automatu - pyszne, z tradycją - i zajazd turystyczny, gdzie zjeść można najlepsze na Mazowszu pierogi z kaszanką i wyśmienity tatar.

Wspierają nas:

 

 

 

 

Kalendarz Wydarzeń

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Urząd Gminy Pomiechówek jako Administratora danych, w celu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz. Twoje dane będziemy przechowywać do czasu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz i wygaśnięcia ewentualnych roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeżeli tego nie zrobisz nie będziemy mogli się z Tobą skontaktować, a tym samym – załatwić sprawy, w której się z nami kontaktujesz. Dane kontaktowe do inspektora danych osobowych: Justyna Wyrzykowska iod@pomiechowek.pl