Park Dolina Wkry

Park Dolina Wkry w Pomiechówku, zlokalizowany przy kompleksie leśno-rekreacyjnym przy ul. Nasielskiej 1B, został otwarty jesienią 2019 roku. Na blisko 10 ha zaprojektowano trasy do spacerów, poprowadzone tak, by chronić bogactwo fauny i flory. 

Największy atut projektu? Fakt, że jest zgodny z naturą. Wkomponowany w naturalny krajobraz lasów pomiechowskich i doliny Wkry, z całkowitym poszanowaniem wymogów dyrektywy siedliskowej. Nie ma tu mowy o plastiku czy innych tworzywach sztucznych. Wszystko zaprojektowano tak, by przebywający w kompleksie czuli, że obcują z przyrodą w najczystszej postaci.

Wśród wielu zaprojektowanych elementów projektu wymienić można chociażby wieżę widokową, z umieszczonymi lornetkami do obserwacji ptaków, łąkę motyli z trójwymiarowymi rzeźbami odzwierciedlającymi motyle w skali 50:1.  Jest stanowisko edukacyjne obrazujące życie zwierząt kopiących nory, z zaprojektowanym labiryntem, do którego doprowadzą tropy zwierząt, a także pomost widokowy nad nowo powstałą odnogą Wkry. Prawdziwą wisienką na torcie może okazać się możliwość podniebnego spaceru, wśród koron drzew.

 

Dane kontaktowe:
Pomiechówek ul. Nasielska 1B

+48 575 005 759
www.dolinawkry.pomiechowek.pl

 

Park Dolina Wkry w Pomiechówku, mieści się w dydaktyczno-rekreacyjnym kompleksie leśnym przy ul. Nasielskiej 1b. Aby dostać się do parku „Dolina Wkry“ trzeba przejść przez park linowy, który zlokalizowany jest bliżej ulicy Nasielskiej. Zaraz przy mini rondzie z wierzbą jest wejście do parku. Wstęp do parku jest bezpłatny.

SAMOCHODEM / AUTOBUSEM / BUSEM
Do Pomiechówka można dojechać trasą  E7 Warszawa – Gdańsk, zjeżdżając na wysokości Nowego Dworu Mazowieckiego na drogę nr 62 kierując się na Serock. Jadąc od strony Nowego Dworu Mazowieckiego, juz w Pomiechówku, po przejechaniu przez most na rzece Wkra należy skręcić na pierwszym skrzyżowaniu w lewą stronę. Park Dolina Wkry znajduje się po lewej stronie w głębi lasu, z ulicy widoczny jest jedynie park linowy. 

Jadąc od strony Serocka drogą nr 62, już w Pomiechówku, należy przejechać przez przejazd kolejowy i skręcić w prawą stronę przy figurze św. Anny (róg ulic Modlińskiej i Nasielskiej). Park Dolina Wkry znajduje się po lewej stronie w głębi lasu, z ulicy widoczny jest jedynie park linowy.

 

Gdzie zaparkować?

  • przy ul. Nasielskiej 1b (przy wejściu do parku linowego). Parking płatny (opłata jednorazowa w wysokości 15 zł), niestrzeżony, funkcjonujacy w godzinach 10.00 – 19.00
  • przy ul. Nasielskiej (wjazd przy szkole podstawowej, naprzeciwko parku linowego). Parking płatny (opłata jednorazowa w wysokości 15 zł), niestrzeżony, funkcjonujacy w godzinach 10.00 – 19.00
  • przy ul. Nasielskiej 3 (wjazd na teren przedszkola). Parking płatny (opłata jednorazowa w wysokości 15 zł), niestrzeżony, funkcjonujacy w godzinach 10.00 – 19.00
  • przy ul. Szkolnej 1a (przy Urzędzie Gminy, wjazd od strony ul. Nasielskiej, naprzeciwko parku linowego) Parking płatny  (opłata jednorazowa w wysokości 15 zł), niestrzeżony, funkcjonujacy w godzinach 10.00 – 19.00
  • przy ul. Warszawskiej (przy moście na rzece Wkra, wjazd od ul. Wojska Polskiego). Parking płatny (opłata jednorazowa w wysokości 10 zł), niestrzeżony, funkcjonujacy w godzinach 10.00 – 19.00

 

Ile trzeba zapłacić?

Opłaty za parkowanie pobierane są w sezonie turystycznym w niżej podanych dniach i godzinach:

  • w miesiącach VII –VIII codziennie w godzinach 10:00 –19:00
  • w miesiącach IV-VI i IX-X w soboty i niedziele w godzinach 10:00 –19:00
  • w dniach 1-3.V oraz w dzień po święcie Bożego Ciała w godzinach 10:00 –19:00

 

Gdzie należy wnieść opłatę za parking?

Opłatę za postój na parkingach należy wnieść przed opuszczeniem terenu parkingu. Opłat dokonuje się u pracownika parkingu lub w Punkcie Informacji Turystycznej przy ul. Nasielskiej 1b, 05-180 Pomiechówek. W przypadku planowanego pozostawienia pojazdu powyżej godzin funkcjonowania parkingów, opłatę należy bezwzględnie wnieść najpóźniej do godziny 19:00.

Regulamin parkingu można znaleźć tu

 

KOLEJĄ
Do Pomiechówka można dojechać pociągiem linii Warszawa-Działdowo (Warszawa-Ciechanów, Warszawa-Nasielsk). Stacja PKP znajduje się w centrum Pomiechówka przy ul. Modlińskiej. Bilet można kupić w biletomacie na peronie. Podróż z Warszawy Gdańskiej do Pomiechówka trwa 46 minut.

Park Dolina Wkry znajduje się ok. 400 m od stacji, należy iść wzdłuż głównej drogi (ul. Modlińska), mijając pawilony handlowe, skwer i pocztę. Następnie za figurą św. Anny (róg ulic Modlińskiej i Nasielskiej) należy skręcić w prawo w ul. Nasielską. W lesie po lewej stronie jest park linowy i stamtąd można ruszyć na ścieżkę przyrodniczą.
 

 

SAMOLOTEM

Jesteśmy w pobliżu portu lotniczego w Modlinie. Cena taksówki z Modlina do Pomiechówka to koszt ok. 40 zł.

 

 

 

 


 

Wspierają nas:

 

 

 

 

Kalendarz Wydarzeń

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Urząd Gminy Pomiechówek jako Administratora danych, w celu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz. Twoje dane będziemy przechowywać do czasu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz i wygaśnięcia ewentualnych roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeżeli tego nie zrobisz nie będziemy mogli się z Tobą skontaktować, a tym samym – załatwić sprawy, w której się z nami kontaktujesz. Dane kontaktowe do inspektora danych osobowych: Justyna Wyrzykowska iod@pomiechowek.pl