Pomiechówek Inwestycje

Nowa biblioteka publiczna

Zakończone

Przebudowa biblioteki i jej filii w Kosewie to kolejna inwestycja, na którą samorząd pozyskał środki zewnętrzne. Niemałe środki – wartość całej inwestycji wyniosła bowiem 1 958 830 zł, podczas gdy uzyskane dofinansowanie to kwota 1 466 772 zł. Dziś obie inwestycje są już umeblowane, czekają tylko na wszystkie niezbędne odbiory – zaraz po nich na półki powędrują nie mniej imponujące biblioteczne księgozbiory.

Uzyskane dofinansowanie pozwoliło nam nie tylko na podstawowe prace budowlane, ale również na wyposażenie obiektu w Pomiechówku i Kosewie na wysokim poziomie.

Dla mieszkańców Kosewa i okolicznych miejscowości

Filia w Kosewie zyskała nowy wystrój. Biblioteka wyposażona jest w jasne, funkcjonalne meble biblioteczne (regały na książki, regały na prasę, ladę biblioteczną, sofę, fotele) dostosowane także do potrzeb najmłodszych użytkowników. Powstał dzięki temu Kącik Malucha z miejscem do czytania, zabawy i spotkań. Jest również  możliwość wyświetlania bajek - filia w Kosewie posiada bowiem telewizor oraz nowy sprzęt komputerowy. Użytkownicy będą mogli korzystać z dwóch stanowisk komputerowych z bezpłatnym dostępem do Internetu. Służymy również pomocą, jeśli mieszkaniec będzie potrzebował coś wydrukować, bądź skserować – można spokojnie odwiedzić wtedy filię w Kosewie. Biblioteka przystosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obecnie filia będzie zajmowała powierzchnię ponad 80 m2. Już dziś zapraszamy mieszkańców okolicznych wsi
do aktywności czytelniczej i dzielenia się z nami pomysłami na działania kulturalne. To miejsce jest dla Was.

Obiekt przy Kilińskiego w Pomiechówku

Biblioteka publiczna w Pomiechówku po modernizacji będzie zajmowała powierzchnię ponad 400 m2, na trzech kondygnacjach. Obiekt również przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych - posiada dogodne wejście oraz windę.

Parter to strefa dla dorosłych. Jest tu wypożyczalnia dla dorosłych oraz salonik prasowy.
Sala wyposażona jest w nowoczesne, jasne regały na książki, specjalne regały na prasę, ladę biblioteczną i wygodne fotele. Tu króluje kolor jasnożółty.

Pierwsze piętro to strefa dla dzieci i młodzieży oraz pomieszczenia socjalne i biurowe. Mieszczą się tu wypożyczalnia książek dla młodzieży, z wygodnymi krzesłami i stolikami, przy których prawie jak w kawiarni będzie można posiedzieć. Przestronna wypożyczalnia dla dzieci z ergonomicznymi meblami, dostosowanymi dla najmłodszych oraz pracownią do twórczych działań i warsztatów. Tutaj będą spotykały się mamy z  Klubu Mam Pomponik, prowadzonego przez Gminny Ośrodek Kultury. Tutaj też będziemy zapraszali dzieci  m.in.: na bajkowe spotkania z filmami animowanymi, lekcje biblioteczne i warsztaty, ponieważ sala jest wyposażona w telewizor. Tu dominuje kolor seledynowy.

Drugie piętro to strefa multimediów i miejsce spotkań. Znajduje się tu 6 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu, 3 stanowiska komputerowe dla miłośników gier oraz telewizor i stanowisko do gier na konsoli PS4 i Nintendo Wii.

Przestronna sala konferencyjna przystosowana jest do organizacji spotkań w układzie konferencyjnym ( przy stołach) dla 20 osób lub dla widowni  50 – osobowej.  Wyposażona jest w urządzenia projekcyjne oraz nagłośnieniowe.   Istnieje  także możliwość równoległego prowadzenia konferencji i na przykład szkolenia komputerowego, poprzez przesłonienie sali konferencyjnej opuszczanymi roletami. Tutaj kolorem wiodącym jest błękit.

Biblioteka posiada także na wyposażeniu krzesła, stoliki i stoły  bankietowe, ekspres  oraz serwis do kawy. Dzięki temu wyposażeniu można organizować  spotkania, koncerty, konferencje naukowe nawet dla 150 osób.

 

Przed inwestyjcą

W trakcie inwestycji

Po inwestycji

Wspierają nas:

 

 

 

 

Kalendarz Wydarzeń

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Urząd Gminy Pomiechówek jako Administratora danych, w celu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz. Twoje dane będziemy przechowywać do czasu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz i wygaśnięcia ewentualnych roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeżeli tego nie zrobisz nie będziemy mogli się z Tobą skontaktować, a tym samym – załatwić sprawy, w której się z nami kontaktujesz. Dane kontaktowe do inspektora danych osobowych: Justyna Wyrzykowska iod@pomiechowek.pl