Pomiechówek Inwestycje

Nowa biblioteka publiczna

Zakończone

Przebudowa biblioteki i jej filii w Kosewie to kolejna inwestycja, na którą samorząd pozyskał środki zewnętrzne. Niemałe środki – wartość całej inwestycji wyniosła bowiem 1 958 830 zł, podczas gdy uzyskane dofinansowanie to kwota 1 466 772 zł. Dziś obie inwestycje są już umeblowane, czekają tylko na wszystkie niezbędne odbiory – zaraz po nich na półki powędrują nie mniej imponujące biblioteczne księgozbiory.

Uzyskane dofinansowanie pozwoliło nam nie tylko na podstawowe prace budowlane, ale również na wyposażenie obiektu w Pomiechówku i Kosewie na wysokim poziomie.

Dla mieszkańców Kosewa i okolicznych miejscowości

Filia w Kosewie zyskała nowy wystrój. Biblioteka wyposażona jest w jasne, funkcjonalne meble biblioteczne (regały na książki, regały na prasę, ladę biblioteczną, sofę, fotele) dostosowane także do potrzeb najmłodszych użytkowników. Powstał dzięki temu Kącik Malucha z miejscem do czytania, zabawy i spotkań. Jest również  możliwość wyświetlania bajek - filia w Kosewie posiada bowiem telewizor oraz nowy sprzęt komputerowy. Użytkownicy będą mogli korzystać z dwóch stanowisk komputerowych z bezpłatnym dostępem do Internetu. Służymy również pomocą, jeśli mieszkaniec będzie potrzebował coś wydrukować, bądź skserować – można spokojnie odwiedzić wtedy filię w Kosewie. Biblioteka przystosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obecnie filia będzie zajmowała powierzchnię ponad 80 m2. Już dziś zapraszamy mieszkańców okolicznych wsi
do aktywności czytelniczej i dzielenia się z nami pomysłami na działania kulturalne. To miejsce jest dla Was.

Obiekt przy Kilińskiego w Pomiechówku

Biblioteka publiczna w Pomiechówku po modernizacji będzie zajmowała powierzchnię ponad 400 m2, na trzech kondygnacjach. Obiekt również przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych - posiada dogodne wejście oraz windę.

Parter to strefa dla dorosłych. Jest tu wypożyczalnia dla dorosłych oraz salonik prasowy.
Sala wyposażona jest w nowoczesne, jasne regały na książki, specjalne regały na prasę, ladę biblioteczną i wygodne fotele. Tu króluje kolor jasnożółty.

Pierwsze piętro to strefa dla dzieci i młodzieży oraz pomieszczenia socjalne i biurowe. Mieszczą się tu wypożyczalnia książek dla młodzieży, z wygodnymi krzesłami i stolikami, przy których prawie jak w kawiarni będzie można posiedzieć. Przestronna wypożyczalnia dla dzieci z ergonomicznymi meblami, dostosowanymi dla najmłodszych oraz pracownią do twórczych działań i warsztatów. Tutaj będą spotykały się mamy z  Klubu Mam Pomponik, prowadzonego przez Gminny Ośrodek Kultury. Tutaj też będziemy zapraszali dzieci  m.in.: na bajkowe spotkania z filmami animowanymi, lekcje biblioteczne i warsztaty, ponieważ sala jest wyposażona w telewizor. Tu dominuje kolor seledynowy.

Drugie piętro to strefa multimediów i miejsce spotkań. Znajduje się tu 6 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu, 3 stanowiska komputerowe dla miłośników gier oraz telewizor i stanowisko do gier na konsoli PS4 i Nintendo Wii.

Przestronna sala konferencyjna przystosowana jest do organizacji spotkań w układzie konferencyjnym ( przy stołach) dla 20 osób lub dla widowni  50 – osobowej.  Wyposażona jest w urządzenia projekcyjne oraz nagłośnieniowe.   Istnieje  także możliwość równoległego prowadzenia konferencji i na przykład szkolenia komputerowego, poprzez przesłonienie sali konferencyjnej opuszczanymi roletami. Tutaj kolorem wiodącym jest błękit.

Biblioteka posiada także na wyposażeniu krzesła, stoliki i stoły  bankietowe, ekspres  oraz serwis do kawy. Dzięki temu wyposażeniu można organizować  spotkania, koncerty, konferencje naukowe nawet dla 150 osób.

 

Przed inwestyjcą

W trakcie inwestycji

Po inwestycji

Wspierają nas:

 

 

 

 

Kalendarz Wydarzeń