Kalendarium imprez

Kalendarium wybranych cyklicznych imprez:

KULTURALNY DZIEŃ KOBIET (marzec) – realizowane w ciągu całego roku spotkania o kobietach, nie tylko dla kobiet, mają swoją kulminację podczas marcowego Dnia Kobiet. W programie: wernisaże, pokazy lokalnej twórczości, wykłady, recitale.

WIELKANOCNY KONKURS PALM (kwiecień) – dzieci, rodziny, klasy szkolne, sołectwa zapraszamy do tworzenia palm z wykorzystaniem materiałów naturalnych i tradycyjnych form zdobniczych. Celem konkursu jest zachowanie od zapomnienia form twórczości ludowej.

ŚWIĘTO SAMORZĄDU (maj) – organizowane w ramach Dni Pomiechówka i Święta Samorządu Terytorialnego największe doroczne święto całej społeczności. Realizowane jest w planie kilkudniowym, dzięki czemu oferta kierowana jest do rozmaitego kręgu odbiorców.

WIANKI W DOLINIE WKRY (czerwiec) – tematyczny spływ kajakowy pozwalający na integrację osób korzystających z walorów Wkry jako rzeki idealnej do uprawiania kajakarstwa.

POMIECHÓWEK BIKE CUP (czerwiec) - cross rowerowy skierowany zarówno do najmłodszych mieszkańców gminy, jak i dorosłych.

NAPOLEON NAD WKRĄ (lipiec) – inscenizacja historyczna bitwy 1806 r. pod Czarnowem. Wydarzenie plenerowe współorganizowane ze Stowarzyszeniem Artylerii Dawnej „Arsenał”.  

DOŻYNKI POŁĄCZONE Z TURNIEJEM SOŁECTW (wrzesień) – doroczne parafialno-samorządowe święto rolników i mieszkańców wsi rozpoczynamy w sobotę turniejowymi rywalizacjami pomiędzy gminnymi sołectwami. Następnie w niedzielę po mszy św., i poświeceniu tradycyjnych wieńców dożynkowych, odbywa się prezentacja stoisk przygotowanych przez poszczególne sołectwa. Przy okazji degustacji produktów prowadzona jest kwesta na rzecz niepełnosprawnych mieszkańców gminy.

BIEGI PRZEŁAJOWE WARSA I SAWY (wrzesień) – jesienny bieg stanowi reaktywację tradycyjnej imprezy sportowej Mazowsza; jest doskonałą okazją do popularyzowania biegów jako formy aktywnego spędzania czasu wolnego. Trasa biegów przełajowych wyznaczana jest w malowniczych terenach leśnych.

POMIECHÓWEK HISTORYCZNY (listopad) – seria spotkań prezentujących lokalną historię i przyczyniających się do promocji postaw patriotycznych wśród dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych.

SPOTKANIE WIGILIJNE MIESZKAŃCÓW (grudzień) – wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, degustacja barszczu i oczekiwanie na przybycie św. Mikołaja.

Bieżące zaproszenia na stronie www.pomiechowek.pl

 

Wspierają nas:

 

 

 

 

Kalendarz Wydarzeń