Faq

Szanowni Państwo! Informujemy, że w terminie od 30 czerwca 2015 r. do 28 sierpnia 2015 r. wystąpiły problemy z systemem informatycznym, stąd odpowiedzi na pytania zadane w tym czasie przez formularz faq mogą spłynąć do Państwa w późniejszym terminie. Za utrudnienia przepraszamy.

 

Nie znalazłeś odpowiedzi - zadaj pytanie. Odpowiedź zostanie opublikowana

kliknij na pytanie by zobaczyć odpowiedź


Witam, kilkukrotnie były już pisane pytania w sprawie chodnika w Błędowie. Odpowiedź zawsze była jedna, że tym zajmuje się powiat, bo przez Błędowo biegnie droga powiatowa. Ta sama droga powiatowa biegnie przez miejscowość Borkowo i tam już zaczęły się prace nad zrobieniem chodników, czyli tam jednak się dało. Czy w Błędowie też będą chodniki czy może powiat z jakiegoś powodu nie chce ich zrobić w Błędowie?

Witam, chciałabym się dowiedzieć kiedy organizowane jest święto plonów (dożynki) w Pomiechówku ?

Chciałbym zasygnalizować problem jaki występuje w gminie Pomiechówek. W czasie weekendu, zwłaszcza w okresie letnim, ma miejsce duży ruch samochodowy na drodze biegnącej przez miejscowość Błędowo. Dochodzi do nawet jednego pojazdu na minutę. Do tego znaczną część ruchu stanowią pojazdy z dużymi przyczepami służącymi do przewożenia kajaków. Dlaczego w Błędowie nie ma chodników z barierkami ? Proszę przejść się ulicą w Błędowie w weekend, to wtedy można się przekonać, że nie jest bezpieczenie. Przydałyby się też dodatkowe tablice z informacją o ograniczeniu prędkości, bo zwykłe znaki z ograniczeniem nie są skuteczne.

W związku z komunikatem z dnia 19 sierpnia 2016 w sprawie niewłaściwego segregowania śmieci uważam, że do lepszego stosowania przez mieszkańców zasad segregacji przyczyniłoby się częstsze wywożenie śmieci posegregowanych. Z moich obserwacji wynika, że śmieci segregowanych, zwłaszcza plastików, jest znacznie więcej niż śmieci zmieszanych, a odbierane są dwa razy rzadziej niż zmieszane. Być może dlatego niektórzy - nie mając gdzie ich trzymać przez cały miesiąc - pozbywają się ich wrzucając je do czarnych worków. Proszę wywożenie śmieci posegregowanych co dwa tygodnie, tak samo jak zmieszanych. Z poważaniem, Zofia Leoniak

Dzień dobry Mam pytanie czy można zrobić coś z panami pijącymi alkohol w parku koło Urzędu Gminy? Nie można nawet iść tam z dzieckiem na plac zabaw, ponieważ co chwila padają tylko jakieś przekleństwa, czasami dochodzą do tego jeszcze jakieś zaczepki. Poza tym często tym panom nie chce chodzić się do toalety, a swoje potrzeby załatwiają pod drzewkami :/ Policja wielokrotnie na to patrzy i już nawet nie reaguje. Proszę o jakąś interwencję w tej sprawie. Pozdrawiam

Witam, w dniu dzisiejszym w Pomiechówku montowane są znaki drogowe na wysięgniku nad przejściami dla pieszych między innymi na wysokości fortów, czy planowana jest budowa chodnika lub chociaż poszerzenia pobocza po drugiej stronie ulicy (po stronie centrum ogrodniczego)? przejście dla pieszych prowadzi bezpośrednio do rowu - co wiąże się z tym że osoby przechodzące na drugą stronę ulicy - czy to na przystanek czy do sklepu ogrodniczego wcale nie korzystają z przejścia tylko przechodzą na skos lub w zupełnie innym miejscu.

1    1  2  3  4  5  6  7  8  9    77

Zadaj pytanie

Wspierają nas:

 

 

 

 

Kalendarz Wydarzeń