Aktualności

Zakodowani na sukces

29-06-2018

Lokalne Kluby Kodowania to inicjatywa organizowana w ramach ogólnopolskiego projektu "Link do przyszlości". Jej ideą jest nauka programowania bazująca na kodowaniu robotów edukacyjnych. Dzieci i młodzież poprzez zabawę zdobywają umiejętności, które mają szansę stać się później bazą ich ścieżki kariery. 

 
Od marca 2017 roku LKK działa również w naszej Bibliotece pod okiem programisty Bartka Kilisia. Zajęcia prowadzone są na poziomie podstawowym oraz zaawansowanym. Obecnie odbywają się w środy i czwartki w sali multimedialnej i konferencyjnej na drugim piętrze Biblioteki. 
 
Spotkania LKK to nie tylko świetna rozrywka dla młodych miłośników komputerów. To również ogromna szansa na rozwój, którego efekty da się zauważyć szybko i bardzo wyraźnie. Dowodem na to jest zwycięstwo naszych klubowiczów w zorganizowanym przez firmę Trobot konkursie "Tydzień z Robopaczką" (nagroda główna w konkursie to robot edukacyjny mBot V.1.1. 2.4G). Zadaniem uczestników było przygotowanie relacji z zajęć prowadzonych z wykorzystaniem robota otrzymanego do testów w ramach programu "Robopaczka". Film naszego LKK okazał się bezkonkurencyjny. 
 
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych - co najmniej tak samo spektakularnych sukcesów.
 
A zwycięski film można obejrzeć na kanale YouTube Biblioteki Publicznej Gminy Pomiechówek https://youtu.be/xHVXUyyT4dI
 
 

Wspierają nas:

 

 

 

 

Kalendarz Wydarzeń

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Urząd Gminy Pomiechówek jako Administratora danych, w celu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz. Twoje dane będziemy przechowywać do czasu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz i wygaśnięcia ewentualnych roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeżeli tego nie zrobisz nie będziemy mogli się z Tobą skontaktować, a tym samym – załatwić sprawy, w której się z nami kontaktujesz. Dane kontaktowe do inspektora danych osobowych: iod.pomiechowek@rodowsamorzadach.pl