Aktualności

Zagramy z WOŚP

29-01-2021

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Aktualne zasady i ograniczenia wprowadzone w związku z walką z koronawirusem, zmusiły organizatorów do rezygnacji z organizacji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w takim zakresie jakim było to organizowane w poprzednich latach. Dlatego 29. Finał WOŚP odbędzie sie on-line, bez udziału publiczności. Wszystkie zaplanowane na ten dzień licytacje, pokazy i występy transmitowane będą za posrednictwem facebooka.

Również i w tym roku Gmina Pomiechówek zaangażowała się w organizację przedsięwzięcia a Wójt Gminy objął patronatem honorowym kolejny 29. już Finał WOŚP w Pomiechówku. Na licytację Gmina przekazała pomiechowskiemu sztabowi kosz z eko-gadżetami związanymi z Gminą Pomiechówek i Parkiem Dolina Wkry zawierający m.in. grę edukacyjną, kubek, podkładkę pod kubek, magnesy, brelok, linijkę, poduszkę, obrazki ze zwierzętami, kalendarz, pocztówki.
W tym roku, środki finansowe zbierane będą na zakup sprzętu dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Z zebranych pieniędzy Fundacja WOŚP ma zamiar dokonać zakupu takich sprzętów jak m.in zestawy endoskopów laryngologicznych, zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych, egzoskopy, lasery diodowe, nawigacje optyczne otolaryngologiczne, koblatory do operacji migdałków, aparaty USG i RTG, kardiomonitory, lampy czołowe, lampy operacyjne, polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego.

W zeszłym roku, podczas 28. Finału WOŚP, sztab w Pomiechówku zebrał kwotę 70 309,49 zł oraz 4 672 zł z aukcji allegro, razem – 74 981,49 zł.

Od poczatku grania czyli od 1993 roku, kiedy odbył sie pierwszy finł Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy, na zakup sprzętu medycznego oraz realizację programów medycznych Fundacja zebrała kwotę 1,3 mld

Wspierają nas:

 

 

 

 

Kalendarz Wydarzeń

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Urząd Gminy Pomiechówek jako Administratora danych, w celu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz. Twoje dane będziemy przechowywać do czasu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz i wygaśnięcia ewentualnych roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeżeli tego nie zrobisz nie będziemy mogli się z Tobą skontaktować, a tym samym – załatwić sprawy, w której się z nami kontaktujesz. Dane kontaktowe do inspektora danych osobowych: Justyna Wyrzykowska iod@pomiechowek.pl