Aktualności

Wakacje w Parku Dolina Wkry

09-07-2021

Już od czwartku - 1 lipca, Park Dolina Wkry zostanie udostępniony zwiedzającym także w tygodniu. Atrakcje będą czynne od środy do piątku w godzinach 11.00 do 18.00, a w soboty i niedziele od godziny 10.00 do 18.00.

Park Dolina Wkry to przede wszystkim edukacyjna ścieżka przyrodnicza, która już od samego wejścia stwarza nieograniczone możliwości samodzielnego organizowania czasu. Drewniane wiaty rozmieszczone w kilku miejscach ścieżki przybliżają cykl zmian zachodzących w przyrodzie w trakcie roku. Można w nich znaleźć nie tylko ilustracje, zdjęcia, lecz także gry zręcznościowe i łamigłówki sprawdzające naszą wiedzę o świecie leśnej flory i fauny. Na ścieżce znajdziemy także wiklinowe rzeźby zwierząt, łąkę motyli czy drewniany plac zabaw.
Na uwagę zasługuje także wieża widokowa dzięki której możemy podziwiać bogactwo przyrody z wysokości 15 metrów, a także kładka o długości 200 metrów, która umożliwia spacer w koronach drzew.

Obok kompleksu leśnego znajdziemy także szereg innych atrakcji zachęcających do aktywnego spędzania czasu. Zaraz po wejściu do parku znajdziemy park linowy, który posiada trzy trasy o zróżnicowanym stopniu trudności. Każde przejście wiąże się z pokonaniem całej masy przeszkód w postaci drabinek, mostków czy platform. Planując wizytę w parku linowym, należy pamiętać o odpowiednim, sportowym stroju – luźne spodnie oraz zakryte buty to podstawa.

Dla osób spragnionych wrażeń polecamy ściankę wspinaczkową o wysokości 10 metrów lub zjazd tyrolski nad Wkrą. Obie atrakcje gwarantują podniesiony poziom adrenaliny, a także niezapomniane przeżycie.

Z myślą o najmłodszych turystach parku, powstał piaszczysty plac zabaw „Wiking”. Przeznaczony jest on dla dzieci do 12 roku życia, które pod opieką rodziców mogą hasać w basenie z kulkami, huśtać się, wspinać po oponach lub pokonywać tory przeszkód. 

Jakby atrakcji było mało, cały teren parku znajduje się tuż obok piaszczystej plaży przyciągającej osoby chcące odpocząć nad wodą. Płytka woda sprzyja bezpiecznej zabawie dzieci, a drewniany pomost z tablicami edukacyjnymi pozwala poznać ptaki i ryby żyjące w dolinie Wkry. W ostatnich dniach woda w rzece została przebadana pod względem występowania bakterii w miejscu najczęściej wybieranym na kąpiel przez plażowiczów – nie stwierdzono żadnych przekroczeń, więc bez obaw można korzystać z walorów Wkry.

Zaraz nad plażą znajduje się promenada, na której dzięki siłowni zewnętrznej można aktywnie spędzać czas. Dla miłośników wycieczek rowerowych mamy również wypożyczalnię sprzętu rowerowego, w której można wypożyczyć rowery dla dorosłych, młodzieży, dzieci, rower z fotelikiem dziecięcym oraz tandem, a także rowery trójkołowe czy biegowe. W ofercie wypożyczalni znajdziemy również kaski ochronne w różnych rozmiarach.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do korzystania z infrastruktury Parku, szczególnie w tygodniu, kiedy ruch jest zdecydowanie mniejszy niż w weekendy. Przypominamy, że wstęp do parku jest bezpłatny. Opłaty pobierane są jedynie za wypożyczenie sprzętu w parku linowym, wypożyczenie rowerów i kasków, zjazd tyrolski, ściankę wspinaczkową, plac zabaw „Wiking”, spacer w koronach drzew i wieżę widokową.
W plikach do pobrania na dole strony dostępny jest cennik poszczególnych atrakcji, a także mapa parku.  Więcej informacji na temat Parku Dolina Wkry znajduje się na stronie Parku.

Wspierają nas:

 

 

 

 

Kalendarz Wydarzeń

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Urząd Gminy Pomiechówek jako Administratora danych, w celu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz. Twoje dane będziemy przechowywać do czasu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz i wygaśnięcia ewentualnych roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeżeli tego nie zrobisz nie będziemy mogli się z Tobą skontaktować, a tym samym – załatwić sprawy, w której się z nami kontaktujesz. Dane kontaktowe do inspektora danych osobowych: Justyna Wyrzykowska iod@pomiechowek.pl