ZAN_5844.jpg
27.06.2022

Tężnia dostępna - zapraszamy

Działa jak ogromny filtr powietrza, swoiste inhalatorium. Wytworzony wokół niej mikroklimat przypomina powiew morskiej bryzy. Pomaga w profilaktyce i leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, kataru, alergii, rozedmie płuc, i ogólnym wyczerpaniu organizmu. Tężnia solankowa. Od 23 czerwca dostępna dla naszych mieszkańców. Przyjdź i pooddychaj jak nad morzem.  

Skąd pomysł?

Z potrzeby walki o czyste powietrze. Z chęci - choć częściowego - neutralizowania działania szkodliwych dla zdrowia spalin samochodowych, unoszących się przy drodze krajowej 62. Z pragnienia stworzenia miejsca, w którym podreperujemy nasze nadszarpnięte po covidzie zdrowie. Lokalizacja? Najlepsza dla tego typu obiektów, które powstając w przestrzeniach miejskich mają stanowić przeciwwagę dla smogu i zanieczyszczeń powietrza. Skoro skazani niejako jesteśmy na konsekwencje funkcjonowania przy uciążliwej 62 – zróbmy coś, by zminimalizować negatywne tego konsekwencje.

Dla kogo?

Otwarta dla wszystkich. Dostępna bezpłatnie. Będzie służyć zarówno najmłodszym mieszkańcom, którym lekarz zaleci zdrowotne wyjazdy nad morze w celu poprawy odporności, jak i seniorom, walczącym z nadciśnieniem tętniczym. Badania mówią, że oddychanie przez godzinę powietrzem nasyconym mikroelementami z solanki odpowiada trzem dniom spędzonym nad morzem. Nic tylko korzystać. Na zdrowie.

Zachęcamy do korzystania z obiektu. Jednocześnie informujemy, że choć nie ma przeciwwskazań, jeśli chodzi o częstotliwość korzystania z tężni solankowych to osoby, które cierpią na niewydolność naczyń wieńcowych serca, niedawno przebyły zawał, czy mają choroby nowotworowe powinny skonsultować się najpierw z lekarzem.

 

Inne aktualności

Więcej  aktualności o: Przejdź do strony z aktualnościami
 • 30.06.2022
  Przebudowa kładki w Kosewku
  Prace rozpoczęły się w pierwszych dniach czerwca, zaś zakończenie realizacji inwestycji oraz oddanie kładki do użytku mieszkańców planowane jest w grudniu. Przebudowa obiektu to koszt 2 317 523 zł, z czego 90 proc. stanowi dofinansowanie ze środków unijnych w ramach projektu „Rozwój zrównoważonej multimodalnej mobilności w gminie Pomiechówek i obszarze funkcjonalnym Warszawy”.
 • 29.06.2022
  Porozmawialiśmy o bezpieczeństwie
  We wtorek 28 czerwca w sali kinowej w Pomiechówku odbyła się debata społeczna organizowana przez Komendę Powiatową Policji we współpracy z lokalnym samorządem. Wspólnie rozmawialiśmy o bezpieczeństwie na terenie naszej gminy.
 • 28.06.2022
  Wianki w Dolinie Wkry
  Początek wakacji, Wianki w Dolinie Wkry, inauguracja pomiechowskiej odznaki PTTK "Odkryj gminę Pomiechówek" - to wszystko już za nami. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia. Wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do zobaczenia za rok!