Aktualności

Seniorzy on line!

02-07-2018
 
Pierwsza tegoroczna edycja kursu komputerowego dla seniorów dobiegła końca. Przez cały maj i czerwiec w Bibliotece Publicznej Gminy Pomiechówek odbywały się spotkania osób w wieku 50+, które chciały rozpocząć swoją przygodę ze światem nowych technologii. 
 
Już podczas zbierania zapisów na kurs widać było bardzo duże zainteresowanie tematem. Powstały cztery pięcioosobowe grupy na poziomie początkującym oraz trzyosobowa grupa zaawansowana. 
 
Uczestnicy w trakcie zajęć mieli okazję zapoznać się z zagadnieniami tj.: 
 
  • podstawy korzystania ze sprzętu komputerowego
  • pisanie i edycja tekstu
  • tworzenie i korzystanie z plików i folderów
  • podstawy korzystania z przeglądarek internetowych
  • tworzenie i korzystanie z poczty elektronicznej
  • gry online
 
Trzeba podkreślić, że taki kurs to nie tylko nauka praktycznych umiejętności. Dla seniorów jest to przede wszystkim szansa, by poczuć, że nie muszą stać na marginesie współczesnego, bardzo szybko zmieniającego się świata. Wręcz przeciwnie - mogą być jego pełnowartościową częścią. Ten kurs to również możliwość nawiązania nowych znajomości i oderwania się od codziennych problemów. Jest nam bardzo miło, że z każdych zajęć uczestnicy wychodzili uśmiechnięci i słowa, które padały z ich ust, były zawsze pełne życzliwości. To dla nas dowód, że było warto.
 
Organizatorzy planują kontynuację zajęć dla grup początkujących od września tego roku oraz utworzenie grupy dla nowych uczestników (również w Filii Biblioteki w Kosewie). Osoby z dotychczasowej grupy zaawansowanej będą miały możliwość indywidualnych konsultacji po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej (pod nr 785 46 97).
 
Wszystkim dotychczasowym uczestnikom zajęć komputerowych gratulujemy wytrwałości, dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy dalszego, niegasnącego zapału do otwierania się na nowe umiejętności.
 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystego zakończenia, w którym wzięli udział uczestnicy wszystkich tegorocznych grup kursu komputerowego dla seniorów. 
 
Sylwia Ciszyńska 
 

Wspierają nas:

 

 

 

 

Kalendarz Wydarzeń

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Urząd Gminy Pomiechówek jako Administratora danych, w celu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz. Twoje dane będziemy przechowywać do czasu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz i wygaśnięcia ewentualnych roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeżeli tego nie zrobisz nie będziemy mogli się z Tobą skontaktować, a tym samym – załatwić sprawy, w której się z nami kontaktujesz. Dane kontaktowe do inspektora danych osobowych: iod.pomiechowek@rodowsamorzadach.pl