Aktualności

Pytanie na śniadanie w „Dolinie Wkry”

22-04-2020

Pytanie na śniadanie w „Dolinie Wkry”

W dniu dzisiejszym, przy zachowaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwa, w parku „Dolina Wkry” w Pomiechówku gościliśmy ekipę TVP 2, która w „Pytaniu na śniadanie” na żywo relacjonowała prognozę pogody. Mogliśmy zobaczyć także rozmowę Mateusza Szymkowiaka z Anią Tomaniak – edukatorką przyrodniczą, która opowiadała o ciekawostkach przyrodniczych tego miejsca.

Materiał można zobaczyć pod linkiem

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/47687933/spacer-w-koronach-drzew-cz1

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/47687931/spacer-w-koronach-drzew-cz2

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/47687930/na-zywo-z-pomiechowka-cz1

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/47687929/na-zywo-z-pomiechowka-cz2

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/47682916/na-zywo-z-pomiechowka-cz3

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/47687927/na-zywo-z-pomiechowka-cz4

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/47687926/na-zywo-z-pomiechowka-cz5

 

Funkcjonowanie parku od 20 kwietnia 2020 roku

Od 20 kwietnia br. na mocy odpowiednich rozporządzeń odwołany został zakaz wstępu do lasów i parków. Również kompleks leśno-rekreacyjny „Dolina Wkry” został otwarty dla spacerowiczów. Podkreślić jednak należy, że w chwili obecnej park dostępny jest tylko w celach rekreacyjnych. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii w dalszym ciągu zabronione jest korzystanie z miejsc infrastruktury leśnej, urządzeń przeznaczonych do zabawy dzieci, wiat i miejsc biwakowania. W związku z powyższym park linowy, ściana wspinaczkowa, plac zabaw Wiking, zjazd tyrolski, siłownia zewnętrzna, spacer w koronach drzew, wieża widokowa oraz wszystkie miejsca piknikowe pozostają zamknięte do odwołania. W dalszym ciągu nie będą organizowane również wycieczki edukacyjne oraz zajęcia przyrodnicze.

Zdajemy sobie sprawę, że piękna słoneczna pogoda oraz pierwsze zwiastuny wiosny sprawią, że park odwiedzany będzie przez coraz większą ilość zarówno mieszkańców jak i turystów. Dlatego też, w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich, wprowadziliśmy zasady i ograniczenia których należy przestrzegać przebywając w parku. Wszyscy użytkownicy parku zobowiązani są do stosowania wszelkich zasad bezpieczeństwa zalecanych przez Ministra Zdrowia. Na terenie całego kompleksu leśno-rekreacyjnego „Dolina Wkry” obowiązuje:

- zakrywanie ust i nosa maseczką lub chustą

- zachowanie co najmniej 2-metrowego dystansu od innych osób

- zalecane jest użycie rękawiczek jednorazowych, które po wykorzystaniu należy wyrzucić do kosza.

Wszystkie wprowadzone przez nas zasady służą przede wszystkim ograniczeniu ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa na terenie naszej gminy. Dlatego też zwracamy się do wszystkich z apelem o zachowanie wszystkich środków ostrożność, przestrzeganie wszelkich zasad higieny oraz stosowanie się do wytycznych i zaleceń Ministra Zdrowia.

 

 

 

 

Wspierają nas:

 

 

 

 

Kalendarz Wydarzeń

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Urząd Gminy Pomiechówek jako Administratora danych, w celu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz. Twoje dane będziemy przechowywać do czasu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz i wygaśnięcia ewentualnych roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeżeli tego nie zrobisz nie będziemy mogli się z Tobą skontaktować, a tym samym – załatwić sprawy, w której się z nami kontaktujesz. Dane kontaktowe do inspektora danych osobowych: Justyna Wyrzykowska iod@pomiechowek.pl