Aktualności

Imponująca inwestycja w dolinie Wkry

12-03-2018

Teren został uzbrojony w sieci energetyczne i teletechniczne. Zostały wykonane prace ziemne pod drogami oraz ułożono dwie warstwy podbudowy drogowej.

Pomimo bardzo wysokiej wody we Wkrze od jesieni zeszłego roku udało się zakończyć fundamenty wieży widokowej, wiaty wielofunkcyjnej, sześciu podestów edukacyjnych oraz dziesięciu stacji ścieżki linowej.

Przy największych mrozach, kiedy woda we Wkrze osiągnęła poziom zbliżony wody średniej udało się wykopać odnogę rzeki, która w przyszłości spływać będą dzieci w drewnianych baliach. 

Przez cały okres trwania budowy pracują rzeźbiarze oraz firmy wykonujące małą architekturę i wyposażenie do parku. Będą to m.in. duże rzeźby motyli, rzeźby zwierząt z wikliny w naturalnej skali oraz ławki w kształcie łodzi. Niebawem również zostaną wykończone tunele dla dzieci z kręgów, by mogły wczuć się w ssaki kopiące nory.

Choć jeszcze długa droga do zakończenia prac, jednakże zadbamy, żeby mieszkańcy gminy i przyjezdni byli zadowoleni z efektu końcowego. 

Michał Skrobot

 

Wspierają nas:

 

 

 

 

Kalendarz Wydarzeń

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Urząd Gminy Pomiechówek jako Administratora danych, w celu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz. Twoje dane będziemy przechowywać do czasu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz i wygaśnięcia ewentualnych roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeżeli tego nie zrobisz nie będziemy mogli się z Tobą skontaktować, a tym samym – załatwić sprawy, w której się z nami kontaktujesz. Dane kontaktowe do inspektora danych osobowych: iod.pomiechowek@rodowsamorzadach.pl