Aktualności

Gmina pomaga powiatowi

29-08-2017

Podziękowanie dla mieszkańców gminy Pomiechówek za włączenie się do akcji, aktywny udział w zbiórkach, pomoc dla rodzin i wielkie serca!

Kataklizm do którego doszło z 11 na 12 sierpnia na terenie powiatu chojnickiego zmiótł blisko 16 tys. ha lasów, pozbawił dorobku całego życia kilkaset rodzin, pozostawił ogromne zniszczenia w tysiącach gospodarstw domowych i rolnych, pozrywał linie energetyczne pozbawiając na wiele dni prądu i wody całe miejscowości. Do dziś do wielu miejsc nie można dojechać. Nawałnica pociągnęła za sobą poważne straty gospodarcze, których nie jesteśmy
w stanie zrekompensować, jednak możemy pomóc mieszkańcom wrócić do codziennego życia. Jako samorząd czujemy się odpowiedzialni za pomoc wszystkim, którzy teraz tak pilnie jej potrzebują.  

Pomoc drugiemu to jeden z najszlachetniejszych gestów, jakie może uczynić człowiek. W obliczu tragedii jaka dotknęła mieszkańców gminy Czersk, gminy Brusy i gminy Chojnice, mieszkańcy gminy Pomiechówek pokazali, że ta idea jest im bliska z czego się niezmiernie cieszymy i jesteśmy dumni. Dzięki szybkiej i bezinteresownej pomocy w ciągu kilku dni udało się zebrać 12 ton pasz dla zwierząt – koni, krów i tuczników, 1530 litrów wody oraz materiały opatrunkowe. W piątek 25 sierpnia w godzinach popołudniowych samochód ciężarowy z całym załadunkiem wyruszył do poszkodowanych.

Podziękowania za ogromne zaangażowanie i szybką reakcję na nieszczęście innych kierujemy do radnych, sołtysów, mieszkańców i całej społeczności gminnej. Dzięki okazanemu wsparciu poszkodowani mogli odzyskać wiarę w bezinteresowność i dobroć innych.

 

 

                                                    Jan Drzazgowski                                                               Dariusz Bielecki

                                  Przewodniczący Rady Gminy Pomiechówek                                      Wójt Gminy Pomiechówek

 

 

Pomoc mieszkańców...
Pomoc mieszkańców...
Pomoc mieszkańców...
Pomoc mieszkańców...

Wspierają nas:

 

 

 

 

Kalendarz Wydarzeń