Aktualności / Gmina Pomiechówek

Aktualności

Dolina Wkry

26-07-2018
 
Dolina Wkry w Pomiechówku nabrała ostatecznego ukształtowania terenu i trwają prace nad wyposażaniem parku. Wszystkie obiekty architektury wieża widokowa, wiata i podesty już stoją, a zespół przyrodników i grafików wciąż pracuje nad tablicami edukacyjnymi i grami, które niebawem będą drukowane i montowane. Można już przejść po mostkach i po kładce biegnącej przez łęg z okazałymi topolami i olchami do ogródków, gdzie w wydzielonych płotkami rabatach edukacyjnych, pojawią się leśne rośliny jadalne. Z odległych rejonów polski przyjechały zwierzęta z wikliny: łoś, sarny dziki, jelenie... i czekają, aż staną w otoczeniu pięknej przyrody parku.
W parku można już usiąść na pierwszych ławkach, a pedagodzy ze szkół mają już ławkę w formie wielkiego pająka służącą do prowadzenia lekcji plenerowych. Jak tylko zostanie wykonane przyłącze energetyczne po zmroku park rozświetlą stojące już latarnie i lampy. Również jak będzie prąd to popłynie woda strumieniem przy którym będzie można się bawić systemem zapór, rynien przelewowych i stołów. Pracy jest jeszcze dużo i myślimy że tuż po wakacjach zaprezentujemy park w całej okazałości. 
Michał Skrobot, Jarosław Badach
Autorzy projektu 
 
 

Wspierają nas:

 

 

 

 

Kalendarz Wydarzeń

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Urząd Gminy Pomiechówek jako Administratora danych, w celu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz. Twoje dane będziemy przechowywać do czasu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz i wygaśnięcia ewentualnych roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeżeli tego nie zrobisz nie będziemy mogli się z Tobą skontaktować, a tym samym – załatwić sprawy, w której się z nami kontaktujesz. Dane kontaktowe do inspektora danych osobowych: Justyna Wyrzykowska iod.pomiechowek@rodowsamorzadach.pl