ZZK_8915a.jpg
18.05.2022

Dobry klimat dla rodziny

Duże zainteresowanie naszym Gminnym Klubem Malucha sprawiło, że ostatnimi tygodniami intensywnie myślimy, jak stworzyć dodatkowe miejsca dla maluchów, tym samym pomóc rodzicom dzieci w powrocie na rynek pracy. Decyzja zapadła – tworzymy dodatkowy nabór, przygotowujemy obiekt, poszukujemy opiekunek.

Trudno mi przejść obojętnie wobec faktu, że w ogłoszonym naborze do Gminnego Klubu Malucha, na liście rezerwowej znalazło się kilkadziesiąt rodzin, które w naszym samorządzie upatrują nadziei na powrót na rynek pracy. To niezwykle trudne zadanie, ale zrobimy wszystko, by od września zorganizować opiekę dla dodatkowej dwudziestki – mówi wójt gminy Dariusz Bielecki.

Formalnie – trzydzieścioro dzieci wciąż będzie podopiecznymi Gminnego Klubu Malucha. Dzieci z dodatkowego naboru znajdą zaś opiekę w ponownie uruchomionym Punkcie Opieki Dziennej, zlokalizowanym w obiekcie modułowym przed szkołą podstawową w Pomiechówku. Ruszyła logistyka, której najważniejszym elementem jest znalezienie wykwalifikowanej kadry, która będzie sprawowała opiekę w Punkcie.

Uwaga! Poszukujemy czterech osób na stanowisko „opiekuna dziennego”. Szczegółowe informacje nt. kwalifikacji, jakie powinna posiadać osoba ubiegająca się o ww. stanowisko ukażą się w najbliższym czasie w Biuletynie Informacji Publicznej gm. Pomiechówek w zakładce nabór na wolne stanowiska pracy. Kwalifikacje te są również szczegółowo opisane w ustawie o opiece nad dziećmi do lat 3 z dnia 4 lutego 2011 r. (Dz.U. z 2021 r. poz. 75 ze zm.).

Szczegółowe informacje pod numerem 22 765 27 29.

Inne aktualności

Więcej  aktualności o: Przejdź do strony z aktualnościami
 • 30.06.2022
  Przebudowa kładki w Kosewku
  Prace rozpoczęły się w pierwszych dniach czerwca, zaś zakończenie realizacji inwestycji oraz oddanie kładki do użytku mieszkańców planowane jest w grudniu. Przebudowa obiektu to koszt 2 317 523 zł, z czego 90 proc. stanowi dofinansowanie ze środków unijnych w ramach projektu „Rozwój zrównoważonej multimodalnej mobilności w gminie Pomiechówek i obszarze funkcjonalnym Warszawy”.
 • 29.06.2022
  Porozmawialiśmy o bezpieczeństwie
  We wtorek 28 czerwca w sali kinowej w Pomiechówku odbyła się debata społeczna organizowana przez Komendę Powiatową Policji we współpracy z lokalnym samorządem. Wspólnie rozmawialiśmy o bezpieczeństwie na terenie naszej gminy.
 • 28.06.2022
  Wianki w Dolinie Wkry
  Początek wakacji, Wianki w Dolinie Wkry, inauguracja pomiechowskiej odznaki PTTK "Odkryj gminę Pomiechówek" - to wszystko już za nami. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia. Wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do zobaczenia za rok!