Aktualności

Autor monografii Pomiechówka odznaczony!

08-08-2017

Miło nam poinformować, że podczas wczorajszej uroczystości w Muzeum Powstania Warszawskiego, z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy – Srebrny Krzyż Zasługi odebrał autor monografii Pomiechówka – dr Piotr Oleńczak. W ten szczególny sposób została doceniona jego praca na rzecz odnowienia kwater powstańczych. Serdecznie gratulujemy!

W przeddzień 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego odznaczeni zostali uczestnicy tamtych wydarzeń oraz osoby zaangażowane w pielęgnowanie pamięci o Powstaniu Warszawskim oraz w działalność na rzecz kombatantów.

Piotr Oleńczak – doktor nauk humanistycznych, popularyzator wiedzy o lokalnej historii. Obecnie w biurze Wojewody Mazowieckiego sprawuje opiekę nad cmentarzami wojennymi oraz miejscami pamięci narodowej. Jest autorem kilku książek m.in. „Twierdza Modlin. Przewodnik historyczny”, „Twierdza Modlin w latach 1830-1864. Wielkie nadzieje i lata niedoli” oraz poświęconej dziejom gminy Pomiechówek publikacji o charakterze monograficznym pt. „Osiem wieków w dolinie Wkry. Pomiechowo i Pomiechówek zarys dziejów”. W opracowaniu wydanym w 2015 r. zawarte zostały najważniejsze wydarzenia z historii gminy, opisujące ponad 850-letnią historię Pomiechowa i Pomiechówka.

Zainteresowanym przypominamy, że opracowanie można nabyć w bibliotece publicznej przy ul. Kilińskiego 3. Książka dostępna jest w oprawie broszurowej (miękkiej) – w kwocie 30 zł, a także twardej w kwocie 40 zł.

Życzymy miłej lektury!

 

Szczegóły wydarzenia poniżej:

http://www.prezydent.pl/aktualnosci/ordery-i-odznaczenia/art,173,hold-dla-powstancow-warszawskich.html

 

dr Piotr Oleńczak z...
dr Piotr Oleńczak z...

Wspierają nas:

 

 

 

 

Kalendarz Wydarzeń