Aktualności

76. rocznica likwidacji gestapowskiego więzienia karno-śledczego w Forcie III

24-07-2020

W dniu 30 lipca 2020 przypada 76. rocznica likwidacji gestapowskiego więzienia karno-śledczego w Forcie III w Pomiechówku i egzekucji prawie 300 więźniów. Z tej okazji Fundacja Fort III Pomiechówek zainicjowała, wspólnie z Ośrodkiem Kultury PomPA i Gminą Pomiechówek, skromne uroczystości. W związku z potwierdzoną obecnością na nich Pana Mariusza Błaszczaka - Ministra Obrony Narodowej, faktyczną organizację obchodów przejęło Ministerstwo Obrony Narodowej. Z powodu zakładanej większej liczby uczestników, uroczystości w całości odbędą się w czwartek 30 lipca o godz.

10.00 na terenie tymczasowego cmentarza na terenie Fortu III w Pomiechówku.

Około godziny 10:30, będzie możliwość zwiedzenia Fortu z przewodnikiem. Osoby zainteresowanie zwiedzeniem Fortu prosimy o zapisanie się pod poniższym linkiem (wymóg związany z pandemią i koniecznością zapewnienia dystansu społecznego w zamkniętych pomieszczeniach).

→  https://forms.gle/2JZrDRq2Two1enH89

Spacer historyczny odbędzie się bezpośrednio po zakończeniu uroczystości. Będziemy na zapisanych uczestników oczekiwali pod namiotem Ośrodka Kultury PomPA Pomiechówek.

Zapraszamy w imieniu wszystkich współorganizatorów.

 

Wspierają nas:

 

 

 

 

Kalendarz Wydarzeń

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Urząd Gminy Pomiechówek jako Administratora danych, w celu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz. Twoje dane będziemy przechowywać do czasu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz i wygaśnięcia ewentualnych roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeżeli tego nie zrobisz nie będziemy mogli się z Tobą skontaktować, a tym samym – załatwić sprawy, w której się z nami kontaktujesz. Dane kontaktowe do inspektora danych osobowych: Justyna Wyrzykowska iod@pomiechowek.pl